Jdi na obsah Jdi na menu
 


2017

Příspěvky

Náměstí

13. 10. 2017

Dejme tomu, že jiná volba nebyla a náměstí je takové, jak je. Pak fontána, které říkala bývalá starostka kašna, ale kašna to není, byl dobrý nápad. Proč nefunguje, všichni víme a že nebude fungovat – to taky víme a asi chápeme. Nikdo z vlastní kapsy na její opravu nedá. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2017 | Komentářů: 0

Babišovy i naše otazníky

13. 10. 2017

Andrej Babiš se už dávno politikem stal a ANO 2011 je parlamentní strana. Babiš byl tři roky místopředsedou vlády a je – i když už jen nepřímo – majitelem obrovského impéria firem. Jeho majetek jej řadí k nejbohatším lidem na světě. Nezapomínejme na to a nemějme na něj malé nároky.

 

Pozvánka na výstavu – Antonín Hanzal „70“

3. 10. 2017

 

Les je oáza klidu, ale…

16. 9. 2017

Vzpomněl jsem si, jak jsem jednou stopnul auto, abych se dostal domů. Cizí řidič vezl na zadní sedačce dítě školou povinné. Ten chlapec pil nějakou colu, a když ji vypil, ptal se tatínka, co má udělat s tou prázdnou láhví.

 

Dej nám déšť, Pane…

11. 9. 2017

dokud budeme dláždit města, stavět na polích betonové haly a montovny, lít asfalt do luk a lesů a kvůli pohodlí zdraví chtivých cyklistů a s ušlechtilou vizí „rozvoje venkova“, stavět na pouštích sjezdovky, budeme-li nadále podléhat nutkavé neuróze stavařů zastavět jakoukoli nedejbože nezastavěnou plochu, jestli

 

Velké zklamání

27. 8. 2017

  Škoda, KDU-ČSL teď přijde nejenom o můj hlas a bohužel zase potvrzuje, že chce být za každou cenu u moci a tomu podřídí vše. Otázkou zůstává, koho volit?

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2017 | Komentářů: 0

Trapné tance kolem uprchlických kvót

27. 8. 2017

Každá hra má svá pravidla. Každý klub je má. EU je VIP klub a většina rozhoduje. To je sice někdy nepříjemné, ale pomáhá to v rychlejším rozhodování. Je navýsost trapné získávat stamiliardy od starých zemí EU, budovat z nich naše nové silnice, chodníky, čističky a „Farské louky“ a přitom netáhnout za jeden provaz s těmi, kteří nám už víc jak deset let pomáhají.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2017 | Komentářů: 0

Čítárna

22. 8. 2017

 

Benefiční koncert pro hospic

6. 6. 2017

Naše písničky jsou lehčí než životní krize. A většinou radostné, většinou směřují k té poslední, úlevové, povznášející fázi.

 

Smutná podívaná

19. 5. 2017

Jedno staré přísloví říká: Kdo seje vítr, sklízí bouři. Bude zajímavé sledovat, jaké výsledky dřívější a dnešní činy všech aktérů domácího politického panoptika přinesou. Miloš Zeman postupně likviduje všechny tehdejší poslance ČSSD, kteří ho v roce 2003 odmítli podpořit v prezidentské volbě.