Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdání může klamat, aneb kdo by to do něj řekl

13. 7. 2016

Lumír Šarman, 28. května 2016
Pokud byste dali na první dojem nebo pokud byste ho viděli jet po Lomnici na jeho oblíbeném dopravním prostředku – kole, asi byste to do něj neřekli. Jenom nemnoho obyvatel našeho města tuší, že mezi nimi žije tichý autor rozšafných povídek, který dříve psával pro slavný humoristický časopis Dikobraz a později pro různé další magazíny. Má za sebou i spoluautorství ke knize černého humoru Kostlivec ve skříni.
   Posledním počinem, pod kterým je náš spoluobčan podepsaný, a který dle mého soudu předčí vše dosud zmíněné, je námět k novému filmu Zděňka Trošky Strašidla, který se v srpnu chystá do kin. A nezůstalo jen u námětu. Náš, zatím neznámý soused je i spoluautorem scénáře pohádkově laděné rodinné komedie.
   Zdeněk Troška je pro většinu diváků zárukou spolehlivé zábavy. Jeho filmy 1.jpgpřitáhly do kin i k obrazovkám miliony diváků. Při přípravě svého zatím posledního filmu Strašidla vsadil jako vždy na známé herecké tváře, například na Terezu Kostkovou, Carmen Mayerovou, Jiřího Dvořáka, Terezu Bebarovou, Vladimíra Polívku nebo Matěje Hádka. Natáčelo se na zámcích Liteň a Líšno nebo třeba V Lázních Toušeň.
   Když mi Jiří Kos prozradil vloni v létě, že si jeho scénář vybral Zdeněk Troška, a že se podle něj bude točit film, upřímně jsem mu blahopřál a byl jsem hrdý. Na to, že ho znám, že s ním už roky spolupracuji v projektu Alternativa, že je z Lomnice a že se mu podařilo něco neobvyklého. Přeji mu další podobné projekty a filmu Strašidla úspěch.

Více informací o filmu: http://strasidlafilm.cz/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář