Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč nestříká kašna?

28. 5. 2016

Lumír Šarman, 25. dubna 2016
   Jaro je v plném proudu, začíná kvést i řepka, kvetou třešně, rybíz, angrešty. kasna.jpgDíky mírné zimě je vše proti loňsku o nějaké dva týdny zrychlené. Lidé už jsou také jarně naladěni. Procházejí se po náměstí 5. května, někteří si koupí zmrzlinu a posadí se na lavičku. Pak jim to dojde: něco tu nehraje! Aha, nestříká kašna! Zbyla jen prázdná vana v zemi.
   Připomeňme si v hrubých rysech „kašnový“ příběh. Lomnické náměstí před desítkami let svou kašnu mělo. Ta byla následně převezena do Stráže nad Nežárkou. Po poslední rekonstrukci náměstí zůstal prostor bez vodní atrakce. Minulé vedení města v čele se starostkou Novákovou a radními Řepou, Bílkem, Váchou a Baštýřem, si jako jeden z hlavních cílů druhé části volebního období vytklo, že kašnu na lomnické Náměstí 5. května kašnu vrátí. Podařilo se to doslova na poslední chvíli. Tak, jak jsme si zvykali na nový vzhled náměstí, začali jsme si zvykat na novou atrakci chrlící H2O.  
   Loňské parné léto poskytlo naší kašně šanci zazářit. Osvěžit se pohledem na tryskající vodu, nabrat jí trochu do dlaně, ponořit si do ní nohy, nebo do ní skočit celí (děti) – to vše jsem v loňském červenci a části srpna sledoval v přímém přenosu. Bylo to veselé a energizující.
   Koncem srpna se kašna rozbila a od té doby byla v provozu, samozřejmě především díky zimnímu období, jenom pár dní. Dnes je stále OUT OF ORDER, jak říkají Angličané. Starosta města Karel Zvánovec mi na dotaz, jak to s kašnou vypadá, odpověděl: „, řešíme technické problémy, svoláváme schůzku s dodavateli a bývalým vedením, je tam řada nejasností v organizaci, při výstavbě.“
   Věřme, že se technické problémy podaří vyřešit a staré i nové vedení upřednostní zájem Lomnice nad Lužnicí, jejích občanů i návštěvníků, pro které je kašna dalším malým důvodem se u nás zastavit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář