Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prima kniha o jídle pro všechny

8. 5. 2016

Lumír Šarman, 18. dubna 2016

 

Na počátku tohoto roku jsem vzal do ruky knihu, kterou jsem dostal jako jidlo.jpgvánoční dárek. Má větší formát a na obálce je nezaměnitelný Roman Vaněk, kterého asi znáte z některých televizních nebo internetových pořadů. Vaněk v roce 2007 založil Pražský kulinářský institut (Prakul), kuchařskou školu pro veřejnost sídlící v Praze-Suchdole, ve které působí jako ředitel a lektor. O dva roky později se stal jedním ze zakladatelů vydavatelství Prakul Production, s.r.o., zaměřeného na gastronomickou literaturu.
   Kniha, kterou jsem se zaujetím přečetl, je v mnoha ohledech zajímavá. Čtyřicetiletým připomene svou srozumitelností obrázkové encyklopedie Heleny a Eduarda Škodových  „Už vím proč“, mladší zaujme mnoha ilustracemi a tím, že spolupracuje s aplikací Aurasma, která pak ve vašem mobilním telefonu oživí statické obrázky a převede je na krátké filmové záběry třeba z linky vyrábějící rohlíky.
   Hlavní devizou knihy Jídlo s.r.o. je to, že každému čtenáři srozumitelně vysvětlí, jak se vyrábějí nejenom základní potraviny. Víte, jak se dělá máslo, jak se z kuřete stane řízek nebo jak vzniká a co (ne)obsahuje kvalitní šunka? Máte povědomí o tom, co všechno obsahují průmyslově vyráběné potraviny?
   Jídlo s.r.o. by si měl přečíst každý, komu záleží na sobě, svých nejbližších i širším okolí. Připomenout si, jak se z výroby potravin stal regulérní průmysl a co to pro nás i pro Zemi znamená je občas užitečné a taky velmi zajímavé dobrodružství.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář