Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návraty sochaře a malíře Pavla Kartáka

22. 7. 2016

Pozvánka na vernisáž a výstavu v Lomnici nad Lužnicí

Alena M. Kartáková, 3. června 2016

Autor připravované výstavy Pavel Karták (* 1942) je jihočeským rodákem ze kartak-sochar-malir-tp-dsc-0621_denik-630.jpgStříbřce v okrese Jindřichův Hradec. Část svého dětství a mládí prožil v Lomnici nad Lužnicí, kam se nyní svou tvorbou rád vrací.
   Svá studia v letech 1964 až 1968 ukončil diplomovou prací na SUPŠ – Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti (obor kamenosochař- ství). V roce 1968 zahájil studia na AVU – Akademii výtvarných umění v Praze; studia nedokončil.
   V letech 1980 až 1985 působil jako učitel výtvarného oboru na LŠU v Teplicích.
   Zúčastnil se několika desítek samostatných i kolektivních výstav. S jeho jménem a díly se můžete setkat v literatuře, v katalozích, v odborném tisku a publikacích.
   Již 48 let žije a pracuje se svou ženou a výtvarnicí Alenou M. Kartákovou v Krupce u Teplic v severních Čechách.
   Pavel Karták realizoval několik děl v architektuře i v interiéru v klasických materiálech: kamenině, bronzu, pískovci, porcelánu i ve dřevu.
   Autor Pavel Karták představí na výstavě v kostele svatého Václava v Lomnici nad Lužnicí výběr z díla své tvorby: obrazy, kresby a komorní plastiku. Vernisáž, na niž jste všichni srdečně zváni, se uskuteční v pátek 24. června 2016 v 18 hodin.

 O jedné z větších výstav Pavla Kartáka si můžete přečíst tady.