Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náš nekonečný příběh

21. 10. 2016

Lumír Šarman, 8. září 2016
Celé jaro a skoro celé léto jsem čekal a doufal, ptal se, jak to vypadá. Řešíme kasna2.jpgto, je to složité. To byla odpověď. Pak, jednoho dne, konkrétně 22. srpna se něco začalo dít. Byla rozebrána část dlažby, napuštěna voda. A poté,  o dva dny později jsem ráno užasl - kašna zase stříká! Bylo to povzbuzující a radostné. Náměstí hned trochu získalo na přitažlivosti. Bohužel, jak jsem se později dozvěděl, šlo jenom o zkoušku dokazující, že kašna nefunguje jak má. Voda prosakuje do technologického zařízení a tím ho ohrožuje. Situace se ale posunula v tom, že dodavatel chce ve spolupráci s městem problém řešit.

kasna1.jpgDokladem je, snad, nemizející ohrádka a rozebraná dlažba u kašny. Hurá!?! Krásný posun za rok od vzniku problému.
   Držím nám palce, abychom alespoň příští jaro zase kašnu měli v provozu. Nemůžu věřit tomu, že – nejde přece o jadernou elektrárnu – to tak dlouho trvá.  Jeden známý mi nabídl jinou hypotézu vysvětlující, proč je kašna stále nefunkční. Jak říká jedno pořekadlo: Když nechceš, je to horší, než když nemůžeš. Já ale doufám, že současné vedení města nechce trestat občany za to, co zanedbalo to minulé, a brzy kašu zprovozní.