Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncert pro hospic - pozvánka

16. 5. 2016

Již potřetí zazpívá lomnický kostelní sbor Kos benefiční koncert pro třeboňský hospic.pnghospic svatého Kleofáše. Tentokrát na začátku Týdne pro hospic, v pondělí 9. května v 19 hodin, tradičně v kostele svatého Václava v Lomnici nad Lužnicí.
   Jak známo, činnost hospiců musí být stále ještě podporována z dobrovolnických zdrojů a darů, protože oficiální finanční pokrytí nezbytných nákladů je nedostatečné. Jak užitečná jejich existence a práce je, to je snad jasné každému, kdo si uvědomí, že umírání není jenom konec života, ale také součást života. Jedna životní etapa. A každý chceme mít život co nejpříjemnější ve všech jeho etapách.
   A krom toho jediné, v čem jsme my lidí úplně stejní, je smrtelnost. Takže i takový hospic se týká svým způsobem nás všech.
   Tentokrát jsme program koncertu založili na písničkách, které vyprávějí několik biblických příběhů v průřezu Starým a Novým zákonem. Písně to nejsou nijak suché – vždyť bible je kniha o lidech a o životě, tedy kniha květnatá, pestrá, zajímavá a mnohostranná.

tyden-pro-hospic-2016--002-.jpg