Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dva v jednom aneb vánoční tandem

27. 12. 2016

Kateřina Orlová, 16. prosince 2016

Už se rozkřiklo, že lomničtí skauti by přivítali na vlastní finanční podíl na opravu nově získané klubovny od tří set lidí po tisícikoruně? Nebo od šesti set lidí po pětistovce? Nebo od sedmi set padesáti po čtyřech stech korunách? Ať tak či onak, nevypadá to nikterak nemožně a nedostupně.
   Proto jsme se v Kosu rozhodli, že letošní svatoštěpánský koncert, nazvaný Vánoční příběh v písních, uspořádáme jako dobročinný právě pro skautské středisko. Koná se na známém místě ve známém čase – v kostele svatého Václava 26. prosince od 18 hodin.
   Vánoční příběh má mnoho rovin a řadu poselství, jež se prolínají vánočními svátky. Jedním z aspektů je nouze o přístřeší (zajišťující základní životní potřebu) – Maria a Josef marně hledají teplé a bezpečné místo, kde by se jim mohlo narodit děťátko. Nakonec museli vzít zavděk teplu chléva. Situace lomnických skautů není zdaleka tak dramatická, ale symbolicky si ji můžeme k biblickému příběhu připodobnit. I oni se během celé historie své existence hodně stěhovali. Letos naštěstí našli stálé zakotvení pod vlastní střechou (v budově bývalého Jipra). A na ni bychom chtěli koncertem přispět.
   Věřím, že se snaha kostelního sboru a skautů v tomto bodě úspěšně protne a přinese kýžené plody. Chcete-li se na nich podílet, přijďte na svatého Štěpána do kostela svatého Václava. Bude tam teplo, bezpečno a příjemně.