Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chválím a děkuji

10. 11. 2016

Kateřina Orlová, 21. září 2016

Chválím obyvatele lomnické Budějovické ulice, kteří přetvořili ošklivé „ostrůvky flower_bed._-_szabadsag_square-_godollo.jpgzeleně“ (tč. ostrůvky řepky) v krásné okrasné záhony, z vlastní iniciativy a vůle, na vlastní náklady, pro potěchu svou a nás všech. Doufám, že ne na vlastní riziko. Ozelenění zelených ostrůvků nejspíš podléhá přísným regulím, zdlouhavému schvalování, složitému vybírání, drahému financování a institucionálnímu provádění, což je navrch naprosto odlidštěné.  
   Upřímně a vřele jim děkuji za sebe a za všechny ostatní, jimž květiny a upravené záhony potěší oči i duši a povznesou ducha, ať spěchají do práce, vracejí se unavení domů, jdou na procházku na Tisý nebo se tu ochomýtnou náhodou.
   V neposlední řadě je tahle aktivita velmi cenná jako rys občanské společnosti a zájmu o veřejný prostor a jako projev svobody a odpovědnosti.
Že není v Lomnici bohužel všechno růžové, pozná každý, kdo vystrčí navečer či v noci nos ven nebo si nedej bože otevře okno a zjistí, že pálením chemikálií zase jiní spoluobčané svým spoluobčanům doslova otravují život. Čeho je to projev, netřeba dodávat. Lidé jsou zkrátka různé a já jsem velmi vděčná těm, kteří jsou chytré a šikovné.