Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítejte v našem městě

22. 5. 2015

Kateřina Orlová, 11. dubna 2015

Vjíždíte-li z jakékoli strany do nedaleké Hlincové Hory, úpravné vesnice nad Rudolfovem, vítá Vás znak obce, který je upevněn pod cedulí se jménem obce. Krásný obrázek zeleného kopce, tří smrčků a biskupské berle. Člověk si řekne: „Krásný vjezd, příjemné uvítání.“ Když se pak lomnický našinec vrací do svého domova, vjíždí do něj na vlastní nebezpečí. To není bonmot ani přehnané upozornění u vjezdu, jak ví každý, kdo v posledních měsících vjížděl do Lomnice od Českých Budějovic.

   Úmysly toho, kdo tento zpomalovací prvek (nebo to má teoreticky sloužit jinému účelu?) vymyslel, byly jistě bohulibé, ale ukáže-li praxe, že je to nejen ošklivé, nebezpečné a zbytečné, ale i pořádně adrenalinové, měla by se chyba napravit. Pevně doufám, že ostrůvek zmizí a důstojný a původně velmi pěkný vjezd do Lomnice se obnoví. Jinak si můžeme lámat hlavu, jak tam kličkovat, nadávat pěkně po česku od plic, snažit se pochopit, proč jedna stopa dvoustopého vozidla byla v zatáčce při vjezdu do obce po celkem málo rychlostní silnici odkázána na krajnici a na chodník, proč je ohrožen náhodný chodec a kolemstojící dům, jak si mohl někdo myslet, že tímto ostrůvkem zbaví Budějovickou ulici zátěže těžkých vozů, které stejně nic nezastaví – nad tím vším a kdovíčím dalším si můžeme lámat hlavu, ale k ničemu nedospějeme, jen nám zbude polámaná mysl a zlomená nálada.

   Navrhnu radním, zda bychom mohli umístit znak města pod cedule na všech vjezdech, protože to by každému občanu i návštěvníkovi města hned pozvedlo náladu a jistě by si i uvědomil, že když vjíždí do tak krásné obce, města dříve přímo královského, pojede raději podle předpisů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář