Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skutečně dobrá zpráva

11. 4. 2015

Kateřina Orlová, 29. března 2015

Včera před polednem manžel otevřel internet a hlásí: „Tady je dobrá zpráva.“ pakistan.pngKonečně, čekám netrpělivě informaci. „Pustily ty holky.“ Zázrak, vzkříšení, zmrtvýchvstání, znovuzrození. Dívky unesené před dvěma lety v Balúčistánu jsou na svobodě. Vžívám se do jejich pocitů a pocitů jejich nejbližších, kteří na ně s úzkostí dva roky čekali. Vnímám to jako symbolický vstup do předvelikonočního Svatého týdne, jako velký příklad zázraků, které se dějí. Byla-li bych na místě jejich rodičů, neprožívala bych to jinak než jako poselství křesťanských Velikonoc či židovského Pesachu, které se právě blíží.
   Vzpomínám si, jak jsme před dvěma lety jsme byli v únoru na horách se synem a snachou. Běžíme ve stopě a snacha povídá, že její spolužačka se za pár dnů vydává se svou kamarádkou po suchu do Indie. Možná předsudečně, ale především s cynickým, černým humorem špičkuju: „A je blondýna?“ (Ne kvůli okřídlenému a trapnému vtipkování o IQ blondýn, které nemám ráda, ale kvůli patrně z dětství zakořeněnému pojetí, že v jižních a arabských zemích jsou světlovlasé ženy obzvláště žádoucí.) O to větší šok byla pro nás zpráva o jejich únosu.
   Upřímně děkuju těm, jimž se podařilo dívky osvobodit. Jim přeju dobrý vstup do nového života, bez následných traumat a v pevném tělesném a duševním zdraví. A nám všem ostatním mnoho dobrých zpráv, ale spíš těch „malých“, jimž nepředcházejí „velké“ špatné zprávy. Mnoho malých zázraků všedních dní, jimž stačí nastavit otevřené oči.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář