Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chvála koček

3. 9. 2015

Lumír Šarman, 11. srpna 2015

Původně jsem chtěl psát o horku, když už je všude kolem nás takovou dobu, ale řekl jsem si, že jde v současné době o téma docela banální. Chci se s Vámi tedy podělit o pár myšlenek na téma „kočka domácí a její role v naší společnosti“.
   Kdo čte tyhle stránky pravidelně, tak zaznamenal, že jsme před časem přišli v krátké době o několik našich koček. Žijeme na konci Nádražní, kousek za domem je pole, louka a les. Řekli jsme si, že naše čtyřnohé kamarádky asi někdo otrávil nebo zastřelil, protože jsme nepovažovali za pravděpodobné, aby se všechny tři během několika týdnů ztratily.
   Po týdnech „smutku“ nám náhoda přihrála novou členku rodiny – přivezli kote.jpgjsme si jí z jedné z cest k příbuzným do Dolního Bukovska. Zanedlouho byla naše kočka březí. „No páni, tak to nám scházelo!“, řekli jsme si a přemýšleli, jak se koťat humánním způsobem zbavíme. Následovalo další překvapení. Číča porodila toliko tři koťata. Jedno si necháme a další dvě podarujeme, rozhodli jsme se. Teď jsme ve fázi, kdy už koťata notně povyrostla. Už skoro nesají mléko od své matky. Zato pilně trénují všemožné pohybové dovednosti. Je radost se na tu smečku, kterou samozřejmě hrdě vede jejich máma, dívat.
   A teď k tomu, proč jsem nazval toto zamyšlení „chvála koček“. Důvodem není jenom to, co jsem naznačil v předchozím odstavci, totiž radost ze života a z jeho prožívání, kterou nám naše čtyři kočky nyní ukazují, a kterou nás dokáží rychle nakazit. Tím hlavním důvodem je, že stará kočka, v rámci výuky „lovu“ donese svým koťatům denně minimálně deset myší, které předtím ulovila někde v okolí (my už kolem domu žádné myši dávno nemáme). Za poslední dva týdny už v našem okolí ubylo víc jak sto malých hlodavců a tím pádem i škody, kterou mohli způsobit. Chvála takovým šikovným kočkám!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář