Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vydařený vstup do Adventu obstarali Javor a Javoráček

9. 12. 2014

Lumír Šarman, 30. listopadu 2014

strom1.jpgPrvní adventní neděli se v Lomnici rozsvítil vánoční strom na náměstí 5. května. Zazpívaly k tomu děti z Javoráčku. O půl hodiny později se v Kostele svatého Václava – zaplněném do posledního místa – rozezněly známé i méně známé lidové koledy a vánoční písně v podání našich dvou folklórních souborů Javoru a Javoráčku. Diváky si postupně javory.jpgpodmaňovalo zajímavé pásmo písní a tanců, ve kterém se střídali dospělí s dětmi. Když se kostelem rozezněla trubka a slova koledy, rozhostila se báječná atmosféra, která postupně gradovala, což se projevovalo zesilujícím potleskem diváků po každé písni.
   Na závěr se před přítomné postavila Marcela Božovská, která vede místní knihovnu a má na starosti i další kulturní akce v našem městě. mb.jpgZároveň je i vedoucí souborů Javor a Javoráček. Pozvala přítomné na další adventní koncerty a apelovala na všechny, aby v adventním čase uhladili spory a byli k sobě milejší. „Stačí, když se budeme navzájem zdravit a usmějeme se“, dodala. Úvodní projev starosty Karla Zvánovce neměl ani zdaleka tak pozitivní odezvu jako tato slova od srdce k srdcím.
  Můžeme být pyšní na to, že máme v Lomnici nad Lužnicí folklórní soubory takové kvality, jakými jsou Javor a Javoráček. Zaslouží si naši podporu a ti, kteří stojí za jejich výkony – v první řadě s Marcelou Božovskou – naše poděkování. A nezapomeňme na zmiňované zdravení a úsměv! Krásný a klidný adventní čas vám všem.