Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pěkně děkuji za takovou inspiraci

24. 2. 2014

Lumír Šarman, 26. ledna 2014

Vážený a milý čtenáři,
chtěl bych Ti říct - napsat, že začátek roku je pro mě vždycky takové „prázdné“ období. Mám hodně rád závěr každého roku, hlavně kvůli pohodě Vánoc, delšímu období, které trávím doma, možnosti uzavřít rok uplynulý, domácí pohodě a setkání s přáteli. Po náročném závěru přichází – alespoň já to tak mám – intelektuálně volnější start do nového roku. Jako by se pomalu roztáčel velký setrvačník. Poznal si to i Ty, čtenáři těchto stránek – ubylo příspěvků. Přiznávám se bez mučení - nebyla inspirace. Jinde na lomnických webech si nenašel mnoho ke čtení a tak si určitě čekal na to, co přinesou lednové Lomnické listy. Jenže tam to nebylo o moc lepší. Méně stránek i psaného obsahu je v lednu naprosto pochopitelná konstelace. A pak konečně přišla inspirace. Už podruhé vlétlo do lomnického mediálního i občanského rybníčku Bez cenzury paní starostky. Oč méně stran, o to větší razance.
   Nevím, jak se na sdělení paní starostky díváš Ty, vážený čtenáři. Já už jsem Ti jednou psal, že to vnímám jako zoufalství – jako krok člověka zahnaného do kouta, který už vyčerpal všechny možnosti se prosadit a tak využívá tištěné slovo a svůj vlastní občasník. Nechci hodnotit, co z toho, co Iva Nováková napsala, je nebo není pravda. Našel bych to i to. Co mě zlobí (ne, už z toho dávno smutný nejsem) je pohled na vedení našeho městečka. Když starostka bojuje s většinou rady, když radní šéfuje příspěvkové organizaci a nepřijde to ani jemu ani nikomu z rady jako střet zájmů, když se rada nedokáže dohodnout na tom, že navenek vystupuje jednotně a reprezentuje nás občany bez toho, abychom měli z ostudy kabát, něco je hodně špatně.
  Znáš místní situaci asi lépe než já, milý čtenáři. Tušíš asi, odkud vítr fouká, že? Ano. Už za devět měsíců tu budou nové volby. Do hry vstoupí neukojené osobní ambice, antipatie, touha po moci a zmnožení majetku, problematické finanční fungování TJ Tatran a další vlivy. A jistě jako já znáš známé heslo o tom, že když se dva perou, třetí se směje.
   Přeji ti hezký zbytek zimy a slibuji, že budu psát častěji.