Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocourkov hadr – kdo s kým si tady hraje?

3. 3. 2014

Lumír Šarman 16. února 2014

Poslední Lomnické listy mě překvapily svým obsahem. Konkrétně uveřejněním otevřeného dopisu (strany 3 a 4) Miroslava Řepy, ke kterému, jak lze usuzovat s rukou dopsané poznámky dole, se připojil zbytek rady města. Tu v současné době kromě starostky I. Novákové tvoří R. Bílek (místostarosta), P. Baštýř, M. Řepa (ředitel služeb města) a V. Vácha (místostarosta).
   Mohu zde s jistotou napsat, že místostarosta V. Vácha tento dopis nepodepsal. Korektní vůči občanům by tedy od Miroslava Řepy bylo, kdyby tuto důležitou informaci nezamlčel. Kdyby napsal, že spolu s ním podepsali jenom Petr Baštýř a Roman Bílek. Členů rady je pět a tři si ztěžují a pomáhají si oficiálním zpravodajem města. Nemůžu se opět ubránit dojmu, že autor dopisu rozehrává tvrdou předvolební hru a snaží se vykreslit starostku Novákovou jako nekompetentní a nezodpovědnou osobu. Občane – ty, který nemáš mnoho jiných informací – zille_quarrel.jpgmudruj. Vyznej se v tom jak umíš.
   Když vezmu do ruky zdravý selský rozum, vyjdu z toho, že když stojí tvrzení proti tvrzení, pravda bývá někde uprostřed. V textu pana Řepy určitě jsou pravdivé pasáže. A pokud nám Iva Nováková opět představí svůj pohled v jejím občasníku Bez cenzury, najdeme pravděpodobně i jejím textu část pravdy. Problém je ale jinde.
   Jakékoliv mudrování nad dopisem radních i nad texty paní starostky nic nezmění na skutečnosti, že jsme na tom v Lomnici hůře než vysmívaní radní a obyvatelé města Kocourkova. Cožpak je normální hádat se v nejvyšším vedení města přes média a dělat tak ostudu sobě i těm, které zastupuji? Podotýkám, že všichni aktéři stále reprezentují stejné uskupení – totiž lomnickou ČSSD. Je dobré si uvědomit, že tedy nejde jenom o spor (zjednoduším to) Řepa – Nováková, ale i to, jak vnitřně funguje místí socdem.
  Demokracie je založená na diskusi a na většinových rozhodnutí. Pokud nejsou pánové Řepa, Bílek a Baštýř spokojeni s prací starostky, proč nenavrhnou svým zastupitelům její odvolání? Nabízí se vysvětlení: a) protože by nesehnali potřebných 8 hlasů k jejímu odvolání nebo/a b) nemají náhradníka na její post nebo/a c) chtějí starostce jenom okopávat kotníky a likvidovat její pozici před pomalu ale jistě se blížícími podzimními volbami do zastupitelstev. Kocourkov hadr.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář