Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodina plná rozjímání...

23. 12. 2014

 ... v podání lomnického sboru KOS aneb druhý adventní koncert v Lomnici

Šárka Petrásková, 7. prosince 2014

Ten, kdo přišel na druhou adventní neděli do kostela sv. Václava, udělal jistě dobře. Sboristé si pro nás připravili pásmo písní a mluveného slova. Neslyšeli jsme tradiční koledy, ale adventní písně plné naděje, která pramení z brzkého příchodu Spasitele Ježíše Krista. Krásný zpěv a souhra mnoha nástrojů jsou již tradiční atributy, kvůli kterým vážili návštěvníci cestu v tak sychravém počasí.
   Po adventních písních přišly na řadu zpívané krátké a jednoduché modlitby, které jsou zpívány v ekumenické komunitě v Taizé. Tato komunita vznikla v roce 1940 v malé francouzské vesničce a dodnes je vyhledávaným cílem mnoha mladých lidí hledajících duchovní společenství a prohloubení své víry. Atmosféru tichého rozjímání navodilo světlo svíček. Podmanivá melodie a mezi zpěvem prokládané mluvené modlitby v podání Lukáše Krause přinesly posluchačům duchovní prožitek. Z celého vystoupení sboristů tryskala naděje vycházející z očekávání Ježíšova narození.
   Na chvíli jsme se zastavili, poslouchali, rozjímali a přemýšleli o životě.  Za tu chvíli klidu a prožitku můžeme KOSu jen a jen poděkovat a již nyní se můžeme těšit na další koncert lomnického sboru, tentokrát na Svatoštěpánský koncert.