Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den D se blíží.

4. 10. 2014

Zastupitelstvo se naposledy sešlo. ČSSD pořádala předvolební odpoledne, přijel i ministr. Nový materiál Hasičů. Co ostatní?

Lumír Šarman, 30. září 2014

Máme necelé dva týdny do voleb a většina z nás už si dělá jasno, jak rozhodne o složení příštího zastupitelstva. Co dělají jednotlivá uskupení pro to, aby nás přesvědčila?
   Místní ČSSD pokračuje v pravidelné komunikaci – představování kandidátů. V sobotu 27. září mladek.jpguspořádala propagační odpoledne s hudbou, zákusky a gulášem na Farské louce. Bylo znát, že se prezentuje součást velké strany s celostátní působností a dostatečným rozpočtem na marketing. Setkání s několika desítkami příznivců a diváků pozdravil dokonce i ministr průmyslu Jan Mládek, rodák z nedalekého Jindřichova Hradce.
   Uskutečnilo se také poslední zastupitelstvo. Atmosféra byla o něco konstruktivnější než v uplynulých letech (přece jenom je před volbami) a jednání netrvalo jako obvykle přes půlnoc. Skončilo už v půl desáté. Ukázalo se, že finanční výbor stále nepracuje tak, jak má. Nemá ani svého předsedu. Zastupitelé na návrh LNKN projednali a vzali na vědomí zprávu Krajského zastupitelství týkající se kauzy s vracením dotace na zateplení školy. Zjednodušeně lze konstatovat, že bývalé vedení nepochybilo a postupovalo v souladu s podmínkami příslušného dotačního programu. Samo zastupitelství považuje situaci, kdyby my město dotaci skutečně vracelo, za likvidační a doporučuje ještě se odvolat. Problémem je, že současné vedení města se podle všeho zatím nijak aktivně o odvolání nesnažilo a přitom čas se rychle krátí. To není dobrá vizitka ani starostky ani rady. V této situaci bych se nedivil tomu, že hodně voličů „povolá zpět“ zkušeného matadora Karla Zvánovce, který by si snad mohl vědět rady, aby vracení obrovské sumy odvrátil. Uvědomuje si současná radnice, že občané mohou takto uvažovat? Pokud nechtějí sociální demokraté pohořet na tomto problému, měli by si dobře připravit svou odpověď a rychle ji poslat mezi voliče.
   Co dělají ostatní uskupení jdoucí do voleb? Hasiči roznesli stručný leták, takže jejich kandidáty poznáme a víme i co by rádi s Lomnicí udělali, jakkoli se místy zdá, že neberou příliš vážně reálné finanční možnosti Lomnice nad Lužnicí. LKNK prezentuje své priority a zve na svou předvolební akci. ODS i Volba pro město současné starostky jsou navenek „neviditelná“ uskupení. Čas běží a voliči uvažují.
   Lídři všech kandidátek už mají otázky, na které slíbili do pátku odpovědět. V sobotu přineseme jejich reakce – všechny najednou. Před volbami si také připomeneme, jakým způsobem můžeme rozdělit své hlasy, což jak se zdá, řada voličů plánuje udělat.