Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co očekávají autoři Alternativy a lomnické osobnosti od roku 2014?

5. 1. 2014

Iva Nováková – starostka

Od roku 2014 bych ráda očekávala zklidnění emocí v radě města. Spousta akcí zůstala ve stádiu rozpracovanosti a je třeba je dokončit. Teď mám na mysli např. kašnu na náměstí, vybudování dětského hřiště u MŠ a přeměnu areálu bývalé školní zahrady na odpočinkovou zónu s dětským hřištěm.
   Samozřejmě si také uvědomuji, že rok 2014 je rokem komunálních voleb a čeká nás předvolební kampaň. Jsem na ni připravena, vždyť mnohým tvrdým atakům čelím po celou dobu svého setrvávání ve funkci a domnívám se, že úspěšně. V roce 2010 jsem vstupovala do funkce s mottem: „Vraťme slušnost a vstřícnost do mezilidských vztahů!“ a tohoto hesla se držím i nadále, i když již vím, že u konfliktního člověka se to pravděpodobně nepodaří.
   Přeji si a přeji všem, abychom nenaslouchali těm konfliktním lidem, kteří v nás vyvolávají atmosféru nepohody, neklidu, zloby a nedůvěry. Ty „nepohodáře“ přece poznáme, bývají velmi hluční. Řiďme se svým srdcem a zdravým rozumem. Pravda se nedá umlčet, slušnost se nedá ukřičet.
   Věřím, že mé heslo není jen otřepanou frází a považuji ho za stále aktuální. Proto jím zakončím i tento svůj příspěvek. Vraťme slušnost a vstřícnost do mezilidských vztahů!

Vladimír Vácha starší - místostarosta

Rád bych od roku následujícího očekával samá pozitiva, ale vše asi nebude tak růžové. Z důvodu odvodu částky zhruba deseti miliónu, o které jsem se již zmínil, nebude mít město příliš peněz na investiční akce. Přesto bych byl rád a snad se to podaří, aby se dokončila kašna na našem náměstí a provedla se celková rekonstrukce dětského hřiště u mateřské školky. Snad se také dokončí Budějovická ulice, a když se podaří sehnat další finanční prostředky, tak i některé další akce.
   Očekávám také, že úspěšně zvládneme oslavy 135. let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Lomnici nad Lužnicí. Dále, že se podaří udržet výborné výsledky v soutěžích a že se do dalších soutěží zapojí i naši nejmladší hasiči. Žákovské družstvo se podařilo obnovit na podzim letošního roku a zatím je o účast na schůzkách velký zájem. A další věci mne snad mile překvapí. Proto raději očekávám, že se vše zlepší. I všem mým spoluobčanům přeji, aby ten nový rok byl pro ně lepší a radostnější než ten minulý.

Miroslav Řepa – člen rady, ředitel Služeb města

Chtěl bych tímto poprosit občany, aby i nadále co nejvíce třídili odpad, využívali nádob k tomu určených, které jsou rozmístěny po Lomnici a zároveň využívali sběrový dvůr.
Na závěr chci poděkovat za prostor na stránkách Alternativy a všem popřát hodně zdraví do nového roku 2014.

Jana Mlnaříková – ředitelka Základní a mateřské školy

Aby byl úspěšný alespoň jako ten letošní „třináctý“.

Kateřina Orlová

Neočekávám nic. V rovině svět doufám, že lidstvo pospěje k další jednotě a dohodě. V rovině Česko se obávám, že slibovaná stabilní vláda bude nestabilní. Změnu ducha národa skutečně nelze očekávat. V Lomnici se rovněž obávám další nestability vedení města. V osobním životě věřím a doufám.
                                                                                       
Marie Břicháčková

Více klidu, radosti, zdraví jak pro nás lidi, tak pro naše čtyřnohé kamarády. A od Lomnice? Slušné jednání s námi obyvateli, mezi radními, více kultury a akcí pro zviditelnění našeho městečka. To vše, ale nepůjde bez vzájemné spolupráce, porozumění a odpouštění chyb.
    Jsme jen lidé tak na to musíme myslet a podle toho se chovat. Přeji Vám všem krásný vstup do roku 2014 a doufám, že si ho všichni patřičně užijeme!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář