Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. část kvízu „Nejlepší přítel člověka“

29. 8. 2014

Pokud jste dodrželi dvě pravidla ze zadání našeho kvízu, děkuji vám. Pokud jste to nevydrželi a chtěli rychle slibovanou pointu, klidně také čtěte dál, když už jste tady. Jen se připravte, že pointa asi nevyzní. Bez práce nejsou…

K jakému výsledku jste se ve vaší anketě propracovali? Lišily se odpovědi jednotlivých generací? Tipuji, že ano. Tipuji, že se mezi nejlepšími přáteli objevila kniha. Je to tradiční (skoro) klišé předávané z generace na generaci. Pravidelní čtenáři ale vědí, že tomu tak docela dobře může být. Mezi dalšími odpověďmi se, pokud někdo neslyšel v otázce ono „co“, mohl klidně objevit pes a nikoho to nepřekvapilo. Je to podobné jako s knihou. Pak ale možná zaznělo „moje auto“ u profesionálního řidiče, speciální nástroj (nůžky, nůž, vrtačka apod.) u lidí, kteří ho pravidelně používají ke své práci. Mohly padnout a asi také padly i jiné odpovědi.

Jenže ono je to podle mého s naším nejlepším přítelem – pokud jde o věci – už trochu nebo docela jinak. Pokud jste z různých důvodů (ekonomických, věkových, filosofických a jiných) neodmítli moderní vymoženosti tohoto světa, pak se mnou možná budete souhlasit, že nejlepším osobním přítelem (pokud jde o věci) je dnes pro člověka jeho chytrý mobilní telefon – anglicky zvaný Smart Phone. Chtělo by se mi teď vypočítat pár důvodů, proč tomu tak je, ale nechci vás ochudit o chvilku přemýšlení – zkuste otestovat mnou nabízenou odpověď. Proč by tomu tak mohlo být? Proč naopak ne? Budu moc rád, když to okomentujete pod tímto textem.

A jak jsem na nápad s přítelem přišel? Docela prozaicky. Minulý týden jsem si utopil svůj chytrý telefon. Následujících pár dní jsem se pak cítil, jako kdyby se na mě vykašlal můj dobrý kamarád.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář