Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014

Příspěvky

Hapenning Pamatuj 2014

15. 3. 2014

 

Zima nezima – dobrá nebo špatná zpráva?

11. 3. 2014

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

Kulturní šok po 25 letech

11. 3. 2014

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

Český úspěch v Soči

9. 3. 2014

Po sedmnácti dnech včera skončily zimní olympijské hry. Česká výprava odjížděla domů s historicky největším počtem medailí – osmi. Asi není nikdo, kdo by alespoň na chvíli nezahlédl nějakou olympijskou soutěž. Skeptici předvídali různé potíže. Šlo ostatně o první zimní hry v subtropickém pásmu. Nakonec vše fungovalo velmi dobře. Jen ten účet…

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

Happening Pamatuj!

9. 3. 2014

Letos 8. března uplyne 70 let od tragické noci, kdy bylo v plynových komorách koncentračního tábora Osvětim – Birkenau zavražděno 3 792 československých občanů, nevinných mužů, žen a dětí, kteří se provinili tím, že se narodili jako Židé. Poté bylo 10. a 11. července téhož roku zavražděno dalších 6 500 nevinných lidí z tzv. Terezínského rodinného tábora. Více než 10 000 obětí, o kterých se už zapomnělo hovořit.

 

Kocourkov hadr – kdo s kým si tady hraje?

3. 3. 2014

Poslední Lomnické listy mě překvapily svým obsahem. Konkrétně uveřejněním otevřeného dopisu (strany 3 a 4) Miroslava Řepy, ke kterému, jak lze usuzovat s rukou dopsané poznámky dole, se připojil zbytek rady města. Tu v současné době kromě starostky I. Novákové tvoří R. Bílek (místostarosta), P. Baštýř, M. Řepa (ředitel služeb města) a V. Vácha (místostarosta).
   Mohu zde s jistotou napsat, že místostarosta V. Vácha tento dopis nepodepsal.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

Pitný režim – jeden velký podvod?

24. 2. 2014

Dokázali byste říct, kolik jste včera zkonzumovali tekutin? Kolik byste, podle toho, co víte, měli za den vypít litrů vody? Hlídáte své děti, aby dostatečně pily, protože považujete dostatečný příjem tekutin za velmi podstatný pro jejich zdraví? Znáte lidi, kteří všude sebou nosí v lahvi svou oblíbenou balenou vodu a neustále ji popíjejí?

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

Pěkně děkuji za takovou inspiraci

24. 2. 2014

Vážený a milý čtenáři,
chtěl bych Ti říct - napsat, že začátek roku je pro mě vždycky takové „prázdné“ období. Mám hodně rád závěr každého roku, hlavně kvůli pohodě Vánoc, delšímu období, které trávím doma, možnosti uzavřít rok uplynulý, domácí pohodě a setkání s přáteli. Po náročném závěru přichází – alespoň já to tak mám – intelektuálně volnější start do nového roku. Jako by se pomalu roztáčel velký setrvačník. Poznal si to i Ty, čtenáři těchto stránek – ubylo příspěvků. Přiznávám se bez mučení - nebyla inspirace.

 

Na co tě, holka, mám?

16. 2. 2014

Domácnost bez televizního přístroje si asi nikdo nedovede představit. Stala se nedílnou součástí našich životů a díky digitálnímu vysílání, lze na ní naladit nespočetně programů. Mělo by platit – více stanic, více možností, ale někdy mi připadá, že opak je pravdou. Usednu před obrazovku, projíždím programy, ale nic mě nezaujme a tak televizi raději vypnu a jdu dělat něco užitečného. Jindy zase dávají na dvou programech zajímavé pořady a já nevím, který z nich upřednostnit.

 

K + M + B

19. 1. 2014

Profesor Pantoflíček nedávno oslavil kulaté narozeniny – šedesát let a přiblížil se nadosah vysněnému důchodu. Žil mládeneckým životem, a protože patřil mezi požitkáře, kteří vsadili na pokrok a vědu, svátky typu Velikonoce a Vánoce slavil jen symbolicky a většinou u plných mís jeho oblíbených pochoutek. Ani letošní svátky dlouhých nocí nebyly výjimkou.