Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014

Příspěvky

Volby se blíží – mediálně vede ČSSD

4. 10. 2014

Mám pro Vás dobrou zprávu. Lídři všech kandidátek souhlasili, že odpoví na několik otázek, které jim před volbami položím. Vy si pak budete moci přečíst všechny jejich odpovědi týden před finálním rozhodnutím – najednou, aby nikdo neměl výhodu či nevýhodu danou pořadím zveřejňování.

 

Dříve Céčka, dneska gumičky

30. 9. 2014

Začalo to na začátku osmdesátých let minulého století, kdy takzvané Husákovy děti chodily na druhý stupeň základní školy. Tehdy se objevil fenomén zvaný céčka. Plastový výlisek ve tvaru písmene byl určen ke spojení s dalšími, s nimiž měl vytvořit závěs v bytě například mezi kuchyní a obývacím pokojem. Jenže v centrálně plánované socialistické ekonomice udělali občas soudruzi chybu. Céček bylo málo a navíc si je velmi rychle oblíbily děti.

 

Sankce vůči Rusku: ano či ne?

23. 9. 2014

Evropská unie spustila v pátek další a tvrdší sankce vůči Rusku jako odvetu za jeho chování směrem k Ukrajině. Většina z nás tak či onak sleduje krizi v nepříliš vzdálené zemi, která začala událostmi na kyjevském Náměstí Nezávislosti (z médií je známe jako „Majdan“). K nepokojům došlo po nepodpisu smlouvy o spolupráci s EU.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

Jaké bylo letošní léto?

13. 9. 2014

Majitelé koupališť, kempů, letních stánků se zmrzlinou a další sezónní podnikatelé nad právě uplynulým létem zrovna nejásají – diplomaticky řečeno. Někteří neskrývají svou nespokojenost. Možná i vám, pokud jste zvolili čím dál víc populární dovolenou v tuzemsku (všude dobře, doma nejlíp), několik dní propršelo. Jaké vlastně bylo tohle léto? Studenější? Deštivější? Pojďme se podívat na místní meteorologická data. Na tomto místě opět děkuji své mamince za pečlivost, se kterou je měří a zaznamenává.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

Volby se blíží – jak to zatím vypadá?

9. 9. 2014

Za pět týdnů půjdou všichni oprávnění voliči – budou-li chtít, ke komunálním volbám. V „nabídce“ už teď mají pět kandidátek a celkem 65 kandidátů, kteří se ucházejí o místo zastupitele a zodpovědnost za další směřování města Lomnice nad Lužnicí. Pět týdnů, pět kandidátek. Snad nám to přinese štěstí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

Nejlepší přítel člověka – kvíz

9. 9. 2014

Mám pro vás vědomostní soutěž – kvíz. Bude mít jenom jednu otázku a ta zní: Co je dnes nejlepším přítelem člověka?

 

Šaloun – nový rozměr a nová perspektiva

9. 9. 2014

Běžím-li kolem Šalouna, jdu tudy na procházku nebo sedím na terase penzionu, tane mi na mysli vzpomínka z dětství na Šaloun coby „dům hrůzy“. Klasické, pro dobu socialistického zřízení typické chátrající stavení, obrostlé býlím, se zaneřáděným okolím, vzteklými a nepříjemně útočícími kejhajícími husami, tajemnými, nikdy neproniknutými stájemi.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

S čím se mořím

4. 9. 2014

Budu překládat knihu o milenkách Jindřicha VIII. a musela jsem napsat do redakce anotaci. Tedy podrobný obsah. Co jsem se u toho navztekala! Copak je třeba psát obsah knihy, která pojednává o notoricky známých věcech? Všechno již bylo mnohokrát napsáno, převedeno do filmových a seriálových podob, o všem se dočtete na internetu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0

Takhle se to nedělá

2. 9. 2014

Několik let fungovala v Lomnici příjemná služba. Možná jste taky vyzkoušeli Pizzu z Peřinky. My jsme si jí domů objednávali prakticky každý víkend. Zpočátku byla lomnická pizza pozadu za tou třeboňskou nebo lišovskou, ale to se postupně dalo do pořádku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 2

Než půjdou děti (vlastně učitelé) do školy

2. 9. 2014

Právě se dočítám o jedné videoprojekci, prezentované s úspěchem na benátském bienále, která se zabývá segregací v českém školství. Zabývá se tím, že děti tmavé pleti ve škole poznávají, že mají nastavená pravidla jinak než bílí spolužáci.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2014 | Komentářů: 0