Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlaté české hlavičky

14. 8. 2013

Kateřina Orlová 2. srpna 2013

Stejně pracovité jako ručičky. Kdyby raději na té vládě v tom parném létě odpočívaly, lépe by narodni_divadlo_praha_1881.jpgudělaly, více užitku by přinesly, méně by škodily.
   Když už se rozhodnu, že rezignuju na šanci, že se snad v této zemi společenská atmosféra aspoň trochu povznese, nabere nový dech k novému duchu, když už si poručím, abych se smířila s plížícím se starým dobrým českým jakešovským společensko-klimatickým marasmem, zase mě něco překvapí. Nad personálními čistkami naší letní vlády se tají dech a zděšení je nesmírné. Po zlatých padácích padajících z ministerstva dopravy (to máme ale v republice peněz na všechna to odstupné!) zasadil ránu nejen „hodinovému“ řediteli Národního divadla Janu Burianovi, ale celé kulturní a kulturně smýšlející obci též ministr kultury (kultury?). Zdá se, že v rychlém odstraňování schopných lidí máme v Čechách tradici, ostatně jsme toho byli svědky i v Lomnici, takže pro příklady nemusíme chodit daleko.
Nekulturní ministr kultury na hodinu odvolal uznávaného odborníka, jehož výběr na pozici ředitele ND všichni zainteresovaní přijali s úlevou, povděkem a velkou nadějí. Tenhle nekulturní ministr nemá špetku zodpovědnosti chovat se s úctou k Národnímu divadlu, které svým činem naprosto rozkližuje (viz výpovědi dalších vedoucích a herců) a jehož si považovali snad i komunisté. Národní divadlo, symbol českého národa, českého lidu (sic!), na nějž se odvolávat dnes tak často slýcháme, které by snad mělo stát, i kdyby nic ostatního z kultury nezbylo. 
   V tomhle případě je každá hysterie řídký odvar nesmyslností a nesmyslů, které se kolem nás dějí. Ale co bych skuhrala, někdo schopný se zase najde. Co takový Vítězslav Jandák?
 

 

Miniaplikace

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář