Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZKLAMÁNÍ

29. 1. 2013

Marie Břicháčková, 27. ledna 2012

Výsledek voleb mně nepřekvapil po pravdě jsem ho čekala.I když červíček naděje hlodal, třeba se lid český vzchopí. Bohužel se tak nestalo. Nevím proč, ale mám dojem, že nejčastější lidskou vlastností Čecha je závist. Mluvila jsem se spoustou lidí o tom koho budou volit a o důvodech, které je k tomu vedou. U většiny z těch, kteří volili Zemana byla odpověď ,, Kníže už si nahrabal dost“. Málokdo asi přemýšlel nad jeho politickými vizemi, morálkou, vystupováním a inteligencí. Samozřejmě existují i lidé, kteří si kvality pana Schwarzenberga uvědomují, ale těch je, bohužel, méně než příznivců samolibého a všemi mastmi mazaného lišáka z Vysočiny.
   Navzdory tomu si myslím, že český národ 45ti % hlasů, které dal slušnému člověku, prokázal, že jsou v něm lidé, kteří si váží morálních hodnot, které kníže prezentuje. Těší mě, že to nejsou především lidé staří, staromilci a pamětníci, ale lidé mladí, kteří se podporou jejich "Karla" přihlásili k nové vlně myšlení, k důvěře v lidské hodnoty a k naději, že politiku je možné dělat slušným způsobem. Nepodařilo se. Tak možná ještě potřebujeme více důkazů o tom, jak by se to dělat nemělo. Doufám, že to pochopíme rychle.
   Nevím, nevím kam to povede, ale mám trochu strach, že je to krok zpět k totalitě. A co mně mrzí nejvíc, mladí nám věřili a my je zklamali.
   Naší politickou budoucnost už vidí čeští vtipálci následující anekdotou, která mi současně s výsledky voleb přišla mailem:
   V letadle letícím ze západu hlásí letuška: Vážení cestující, právě přilétáme nad Českou republiku. Čas na svých hodinkách si posuňte o hodinu dopředu, kalendář o dvacet let nazpátek a připravte si pytlíky na zvracení!
   Přeji našemu budoucímu prezidentovi, aby nám ve světě nenadělal moc ostudy. Aby se naučil alespoň trochu mluvit pravdu, neponižovat novináře, respektovat druhé lidi. Aby zapomněl na bonmoty, ale zkusil se prezentovat vlastními myšlenkami. Aby si uvědomil, že dobrá paměť a schopnost memorovat nemusí být známkou vysoké inteligence, velmi často se jí projevují lidé s autistickými poruchami, tedy se sociální patologií. Náš budoucí prezident by se toho měl učit hodně a sám kdysi řekl, že starý pes a nové kousky nejdou příliš dohromady. Podle jeho slov se to prý daří jen u některých výjimečných ras psů. O lišácích se nezmiňoval :-) .

   Ještě bych ráda popřála panu knížeti Karlu Schwarzenbergovi. Přeji vám, pane kníže, pevné zdraví. Izraelský prezident Šimon Peres nastupoval do prezidentské funkce v roce 2007 ve věku  85 let. Karlu Schwarzenbergovi bude za pět let teprve 80. Přeji vám i nám, abyste měl chuť a sílu vyrazit do boje znova. A doufám, že my budeme za pět let dostatečně poučeni...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář