Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zamyšlení nad vírou

12. 12. 2013

Marie Břicháčková, 3. prosince 2013

Blíží se Vánoce. Nejkrásnější svátky v roce. Děti se nemohou dočkat Ježíška a už teď ho 800px-first_sunday_in_advent-_sisimiut.jpgnedočkavě vyhlíží a jsou podezřele hodné. Všude je plno světla, které příjemně zahřívá tělo i duši. V tento adventní čas se většina dospělých vrací alespoň vzpomínkami do dětských let. Rozbíhá se spousta charitativních sbírek, které nám chtějí připomenout, že mezi námi žijí lidé, kteří potřebují pomoc. Je škoda, že spousta z nás si toto uvědomuje pouze na Vánoce.
   V adventním čase roztává srdce, a naplňuje se vírou i zatvrzelým  ateistům. Slovo víra v tento čas dostává jiný rozměr. Víra v lepší zítřky, ve zdraví, v souznění, ve spravedlnost, ve štěstí, v směřování k toleranci a lásce. Na chvilku se zastavíme a najdeme si čas na přemýšlení a rekapitulaci našeho dosavadního života. Potkáváme se s blízkými a přáteli, povídáme si, rozjímáme. Uděláme duševní očistu. Je zajímavé, že to přichází  obvykle jen v tento adventní čas…
   Třeba nad námi opravdu někdo bdí a dává pozor, nebo je to jenom naše svědomí, které se musí zákonitě alespoň jednou za rok ozvat. Ať je to tak či onak  užijte si krásný advent a pěkné Vánoce (a pokud možno bez Santy s českým Ježíškem! ).