Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční čas je příležitostí někoho obdarovat

17. 12. 2013

Lumír Šarman, 6. prosince 2013

Většina dětí dostala 5. prosince večer od Mikuláše svou nadílku. Za dva týdny se už budou společně s dospělými těšit (i když všichni jinak) na to, co najdou pod vánočním stromečkem. Doba na sklonku roku přeje zklidnění mysli a zamyšlení nad lidmi, kterým můžeme udělat radost. Není dobré mávnout rukou nad těžkými otázkami, které nám občas vytanou na mysli.
   Koho letos obdarujte a čím? Přemýšlíte tradičně jenom nad svou rodinou a dárky za peníze nebo na to jdete jinak a myslíte i na lidi, kteří se nemají tak dobře jako my? Chápu, že když zrovna prožíváte složitou životní nebo rodinnou situaci, dokáže vás podobná otázka nazlobit. Možná si řeknete: „zase někdo, kdo má asi hodně peněz, rozumuje, že bychom si měli pomáhat.“ Pomáhat má ten, kdo momentálně může. A když nemůže, měl by mu pomoci někdo jiný, protože nikdo nevíme, kdy to budeme sami potřebovat.
   Měli bychom si pomáhat, i když na tom v rodinném rozpočtu zbývá třeba jen trocha peněz. e1a69387ce_57604575_o2.gifNejde totiž jenom o konkrétní sumu, ale také o symboliku takového kroku, o to, že na někoho myslíme a že mu kromě financí věnujeme i přátelský pocit.
   Patříme do té části světa, která se má zatraceně dobře (i když si pořád ztěžujeme na všechno možné). Většina lidí na téhle planetě tohle štěstí nemá a v dohledné době mít ani nebude. Tak se třeba zkuste podívat na http://www.darcovskasms.cz/seznam-projektu/prehled-projektu.html, kde najdete projekty, na které můžete přispět jen jednou dárcovskou SMS za třicet korun. Nebo mrkněte na http://www.skutecnydarek.cz/ a kupte někomu v Africe pár slepic nebo nechte za své peníze vykopat studni pro celou vesnici v Afganistánu. Bude to stát méně, než si myslíte a kromě dobrého pocitu ukážete lidem kolem sebe (včetně svých dětí, o kterých jednou budete očekávat, aby pomáhali vám), že nejste lhostejní k těm, kteří to potřebují.
   Existuje mnoho možností, jak si o Vánocích něco dát. Držím vám palce, abyste nějaký našli. Já už o tom svém vím. 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář