Jdi na obsah Jdi na menu
 


Válka slov

27. 6. 2013

Lumír Šarman, 7. června 2012

Zastupitelé z LKNK žádají místostarostu Romana Bílka, aby odstoupil, protože odpověděl na opakovanou žádost jejich zastupitele Petra Krejníka z nadřazené pozice a urazil jej. Celou konverzaci zveřejnili Nezávislí na své webu a po více než roce jej tak aktualizovali.
 800px-mocking_bird_argument.jpg  Vše odstartovala legitimní žádost pana Krejníka o kompletní podklady před jednáním zastupitelstva. Když neakceptoval odpověď paní starostky, která neslibovala žádné zlepšení a ozval se znovu, rozhodl se zřejmě místostarosta Bílek udělat za celou věcí tečku a pěkně zostra dotěrnému zastupiteli odepsal sám. Jeho slova (obvyklá úderná směs sarkasmu, ironie, lidové bodrosti a arogance okořeněná několika gramatickými nepřesnostmi) svého příjemce natolik urazila, že nyní on i jeho kolegové odmítají přijít na zastupitelstvo a to až do doby, než prostořeký místostarosta odstoupí.
   Je paradoxní, že podobné manýry směrem ke svým oponentům míval i samotný LKNK v době, kdy vládl Lomnici pevnou rukou a v opozici byla pro změnu ODS. Netýká se to konkrétně Petra Krejníka, ale jeho staršího kolegy Karla Zvánovce. Věřím, že je to pro oba pány nyní cenná zkušenost, kterou zúročí někdy v budoucnu, až se třeba opět dostanou na vedoucí posty a opozice, která nemá možnost ovlivnit výsledek hlasování, bude neustále požadovat alespoň kompletní informace. Snad si vzpomenou na to, co kdysi dělali a jak pak to samé bylo činěno jim a zachovají se správně.
   Ve světě elektronické komunikace a s mnoha a mnoha příklady jiných obcí, které nic netutlají ani před zastupiteli ani před svými občany a vše do puntíku zveřejňují, vypadá tato současná válka slov jako z jiného světa. Člověka taky zároveň napadá, že tu chybí vyjádření daleko podstatnější. LNKN totiž ještě nikde nevysvětlil, jak je to s chybami v dotacích na zateplení školy…
 

 

Miniaplikace

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář