Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden do voleb

28. 10. 2013

Lumír Šarman, 19. října 2013

Příští sobotu večer už bude jasné, jestli se na naší politické mapě něco změní nebo dojde jenom ke kosmetickým úpravám a vzhled dámy, které říkáme česká politika, zůstane stejně neuspokojivý jako v posledních letech.
   Před několika dny mi jeden známý napsal: „K volbám samozřejmě nepůjdu, jako obvykle, pokud bych šel, dal bych podnět k vykroužkování politických přeběhlíků.“ Já jsem si následně položil (po kolikáté už?) otázku: Koho vlastně budu tentokrát volit?
   Považuji se za člověka, který o světě kolem sebe přemýšlí, který pracuje s dostupnými informacemi, snaží se vytvořit si co nejobjektivnější názor a potom se rozhodnout. Považuji se za člověka odpovědného, plnícího své povinnosti. Teď mě toto moje nastavení přivedlo k nepříjemnému dilematu. Na jedné straně povinnost občana jít volit a dát kandidátům najevo, co si o nich myslím. Na druhé straně skoro nesnesitelná nerozhodnost, koho volit. Je to poprvé v mém životě, kdy ještě týden před volbami nevím, komu dám svůj hlas. Ano, mohl bych na to jít negativně a říct si nejdříve, komu hlas určitě nedám, ale i tak mi ve finále zůstává několik možností…