Jdi na obsah Jdi na menu
 


Televize NOVA

8. 5. 2013

Marie Břicháčková, 16. dubna 2013

tv.pngNásilí, vraždy, pohřby, intriky, tunelování atd. To jsou zprávy televize Nova. Kolem osmé večerní se v naší rušné domácnosti finišuje: krmení dravé zvěře, večeře, dělání svačin a koupání malého. Když jde vše hladce, usedám ke zprávám ve 20.00 a to bohužel jdou jen na Nově. Po dvou minutách mám pocit, že jsme národ zlodějů, vrahů a intrikánů a za další dvě minuty jsme mírumilovní a empatičtí lidé co jsou schopni se vydat z poslední koruny na záchranu nějakého živočicha.
   Kloudnou informaci se zde nedozvíte a přitom jsou mnohem důležitější zprávy, které hýbou dnešním světem. Příkladem je situace v severní Koreji, ale o té se na Nově mlčí. Neetické záběry z pohřbů, krev, násilí, rádoby empatické reakce na cizí neštěstí, nesmyslné sbírky, korupce a probírání soukromí známých osobností, nic jiného ve zprávách neuvidíte. Tyto informace vzbuzují v člověku jen vztek, závist,  nepřiměřené reakce a samozřejmě zvyšují sledovanost.
   Dnešní člověk má spoustu svých starostí, tak proč mu je ještě přidělávat. Chce přijít večer domů, dobře se navečeřet, sednout si a odpočívat. K tomu patří i zprávy. Nejlepší jsou takové, které nepodněcují mozek k velké aktivitě, spíše působí na emoce, dojmou nebo naštvou.
Z jedné strany to chápu, sama toho mám večer dost a nechce se mi nad ničím moc hloubat, ale myslím si, že si zasloužíme serióznější novinařinu a zprávy než jaké předvádí televize Nova.
   Mám obavy, abychom se jednou nedivili co se kolem nás děje, mimo jiné díky příkladům, které nám nabízí televize Nova…

 

Miniaplikace

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář