Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak zas jdeme do finále

26. 12. 2013

Lumír Šarman, 17. prosince 2013

vystrizek.jpg   Jsme za půlkou prosince a z letoška uplynulo už skoro 351 dní, takže tenhle rok to má lidově řečeno za pár. Většina žen teď zažívá hektické období. Po práci místo odpočinku uklidit celý byt či dům, něco napéct, aby bylo později co mlsat, vyzdobit vánočně prostředí kolem sebe, dohnat to, co se nestihlo při nákupu dárků. Muži, mladí bez rodin a samozřejmě děti to podle mě mají v tomto období jednodušší, a proto mají obecně kladnější vztah k Vánocům. Mohou je lépe vychutnat. 
  Nejpozději s 25. prosincem se ve většině domácností rozhostí klid. Začne to správné období pro hodnocení uplynulého roku a pro zamýšlení se nad rokem budoucím. Pokud člověk neudělá součet toho, co za něco stálo, chybí mu argumenty pro vděčnost. Může se zdát, že všechno stojí za starou bačkoru a vyhlídky nejsou o nic lepší. Jenže to je velký sebeklam – ve většině případů je realita našeho života o dost lepší než připouštíme.
   Požádal jsem několik osobností našeho města o zhodnocení roku 2013 a výhled do roku příštího. Na stejné téma se vyjádří i pravidelní autoři, kteří přispívají na tyto stránky. Jednotlivé úvahy budete moci na těchto stránkách číst ihned po Vánocích. Stejná možnost existuje i pro kohokoliv z vás, milí čtenáři. Stačí když pošlete svůj krátký text emailem do 20. prosince. Předtím, než se začneme ohlížet, nabízím jednoduchou anketu a prosím, abyste se tentokrát zúčastnili všichni. Děkuji za spolupráci.

 

Miniaplikace