Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smutná podívaná

20. 11. 2013

Lumír Šarman, 11. listopadu 2013

Většina z vás asi podobně jako já sledovala v uplynulých dvou týdnech, které uplynuly od parlamentních voleb, jak se pohnou události směrem k vytvoření nové vládní koalice. Aby nám čekání zpestřila, připravila Česká strana sociálně demokratická malou dramatickou vložku. Interně ji pojmenovala „sejměte předsedu“ a hlavním vystupujícím byl místopředseda Hašek spolu s dalšími členy nejvyššího vedení strany. Jižní Čechy měli mezi touto skupinou své zastoupení v hejtmanovi Zimolovi.
   Zprvu utajená schůzka s prezidentem ihned po volbách, kterou Hašek a spol. absolvovali, sevystrizek.jpg jim v posledních dnech stala osudovou (vzdali se svých funkcí ve straně) a předseda Sobotka byl potvrzen ústředním výkonným výborem jako hlavní vyjednavač o budoucí vládě. Mimořádný sjezd nebude. Potud by vše mohlo vypadat jako interní lapálie ČSSD, jenže takhle to není.
   ČSSD předvedla svým voličům frašku, ze které jako by vyplývalo, že strana není jednotná a že důležitější než hlasy voličů a jejich následné odpovědné zastupování, je o boj o moc a možná, zprostředkovaně, i pomsta prezidenta Zemana za Sobotkovo chování při první Zemanově prezidentské kandidatuře. Pokud oranžoví rychle nezkoncentrují své úsilí do produktivního jednání o vládě a pokud se jim nepodaří vládu dojednat a přijdou předčasné volby, bude mít strana velké problémy. Před mnoha svými voliči totiž ztratila tvář důvěryhodného partnera a mnoho procent voličského potenciálu.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář