Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovní průjem

26. 1. 2013

Marie Břicháčková, 24. ledna 2013

Dnes jsem si sedla k počítači a po dlouhé době pročítala místní webové prezentace. Články na stránkách místní ČSSD jsou opět jazykové a obsahové perly. Myslím , že Karel Schwarzenberg  ač žil spoustu let v emigraci a s češtinou má trochu problém, by to napsal lépe a bez gramatických chyb.
   Nejvíce mně zaujal odstavec číslo 3 v článku GOTT MIT UNS!  a tolik propagovaná téze "je bohatý a proto nebude krást“. Pisatel tohoto článku zde píše, že (K. S.) nikdy nepracoval a tudíž nemá představu o obyčejném životě člověka. Musím panu doktorovi (usuzuji podle stylu psaní a chyb, že je to jeho výtvor) oponovat, že to musí být strašná práce udržet všechen ten majetek v dobrém stavu, aby nám mohl všem sloužit  a dále nás vzdělávat.
    Další myšlenka, že bohatí nemají nikdy dost je také dosti sporná, ale to je na uvážení a osobní zkušenosti (i praxe) každého jedince i pisatele tohoto slovního průjmu…..
      Já také budu volit pana Knížete nejen pro jeho charizma, ale i pro jeho moudrost a upřímnost. Český národ potřebuje slušného a morálního prezidenta. Člověka, který bude schopný důstojně prezentovat český národ ve světě. Člověka, za kterého bychom se nemuseli stydět.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář