Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reakce na text paní Břicháčkové

7. 10. 2013

Roman Bílek, 22. září 2013

Dobrý den, ale nedá mi, abych nereagoval na článek paní Břicháčkové na stránkách Alternativy.
   Kdo nebyl na zastupitelstvu, by mohl nabýt dojmu, že tam někdo lynčoval paní starostku, že město nemá peníze na uklízecí stroj, který si objednal pan Řepa, že tento člověk ve spřažení s panem Baštýřem prahne po moci. Je jasné, že snad to byl Váš  pozdní příchod, který  zavinil překroucení faktů, respektive jejich dokonalé nepochopení. Proto bych chtěl uvést fakta na pravou míru. Míra Řepa promine, ale je to jen taková slovní hříčka.
   Zametací stroj je v provozu již delší dobu a funguje bezvadně. Jeho koupě byla schválena řádně zastupiteli a valná část měla být zaplacena z dotace. Prakticky to bývá tak, že stroj je dodán a většinou zaplacen po obdržení dotace. Zálohově se platí podíl města. S tím je v rozpočtu počítáno. Alternativní postup může být i jiný. Stroj zaplatí město celý a pak obdrženou částku z dotace přijme na účet. Proč vázne komunikace vedení města s administrátorem dotace nevím, ale vím, že objednávky podepisoval statutární zástupce města, paní Ing. Nováková. Čili prosím, než začnete dštít oheň a síru, paní Břicháčková, zjistěte si fakta.  Snadno plivnete, hůře se to snáší.
   Rozhodně nemyslím, že by bylo vhodné doporučovat fyzickou práci panu Řepovi nebo panu Baštýřovi. Oba dva již v životě něco dokázali. Já je vidím dosti často pracovat a vím, jak jsou vytíženi. Vaše pracovní vytížení nemohu posoudit. Váš vztah k zvířatům je jistě positivní, viděl jsem  vás se psem (mj. volně pobíhajícím) na Farské louce pást kozu, ale přirovnávat oba ke zvířatům? Mohlo by se stát, že byste se musela omlouvat Vy. Myslím, že  jste to  přehnala. Mj. Víte, že otázku zákonnosti  zakázek panu Najdrovi rozehrála paní Dr. Pumprová a ne pan Řepa nebo pan Baštýř?
A závěrem. Hlavní slovo, alespoň podle Vás,  nemělo ČSSD, ale zastupitelé z kandidátky ČSSD.  Nemíchejte jablka a hrušky prosím. Máte pravdu o tom zlu. Jen přemýšlejte, kdo seje vítr v Lomnici. Já ani naši zastupitelé se neplácali po ramenech před Lomničanem, že se "staré dobré časy“ vrátí. A to, co nazýváte "lynčem"  je prostá výměna názorů. Ano, možná někdy ostrá, ale to v demokratické diskusi tak bývá. Nebo by Vám vyhovovala selanka zastupitelů z minulých let, jejich stranická disciplína a masivní jednotné hlasování? 
PS: doufám, že článek uveřejníte, není to nic osobního, ale mást občany, kteří nebyli přítomni na schůzi je přinejmenším nefér.
 

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář