Jdi na obsah Jdi na menu
 


První kolo prezidentské volby bude 11. a 12. ledna 2013

13. 1. 2013

Lumír Šarman, 6. ledna 2013

Za pár dnů budou moci všichni, kterým není jedno, kdo bude (nejenom) reprezentovat naši zemi navenek, vyjádřit, ke kterému kandidátovi se přiklánějí. Prezidentská volba, poprvé přímá, proběhne dvoukolově. Dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů postoupí do druhého kola, které se uskuteční 25. a 26. ledna. Novým prezidentem se stane ten, kdo ve druhém kole obdrží absolutně nejvyšší počet voličských hlasů.

   Jiří Kos vyjadřuje svůj pohled na kandidáty na této stránce. Roman Bílek ve svém článku "volba prezidenta" z 5. ledna (stránky ČSSD v Lomnici) rozebral debatu dvou kandidátů, kterým doposud nejvíce fandí průzkumy předvolebních preferencí, a která proběhla v pátek 4. ledna v televizi Prima.

   Rád bych poznamenal, že něco jiného jsou průzkumy a něco jiného je realita. Myslím, že v prvním kole by každý z nás (voličů) měl volit jak srdcem, tak hlavou, přičemž si dovolím napsat, že srdcem na prvním místě. To, jaké emoce ve vás ten který kandidát nebo kandidátka vyvolávají, totiž suma sumárum možná vypovídá více o celkové shodě mezi vámi a budoucím prezidentem než to, co jste od něj zaslechli nebo si o něm (ní) nebo od ní (něj) přečetli a pak rozumově vyhodnotili. Ve druhém kole to pak asi bude spíše pragmatická volba mezi dvěma kandidáty, z nichž ani jeden nemusel být vaším favoritem v kole prvním. Zmíněný postup rozhodování vám může zajistit pocit, že jste se nerozhodovali pod tlakem průzkumů nebo mediální kampaně, ale podle sebe.

   Nabízím jednu pomůcku - na adrese www.kohovolit.eu si můžete odpovědět na celkem 45 volby.jpgotázek. Výsledkem bude průnik názorů vašich a jednotlivých kandidátů a to může při rozhodování pomoci. Zároveň nabízím malou anketu pro určitou ilustraci toho, jak smýšlejí čtenáři Alternativy. Tak šťastnou ruku!

 

 

 

Miniaplikace

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář