Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč nevyšly listopadové Lomnické listy?

6. 12. 2013

Lumír Šarman, 28. listopadu 2013

V sobotu 23. listopadu jsem dostal anonymní sms tohoto znění: „DOBRY DEN PROMINTE ASI BY JSTE MEL VEDET ZE PANI STAROSTKA ZAKAZALA VYDAT LOMNICKE LISTY PROTOZE JI NEVYDALI CLANEK PROTI REPOVI CHCE ROZPUSIT REDAKCNI RADU“. Když jsem se druhý den od odesílatele snažil získat nějaké podrobnější informace o obsahu onoho údajně nevydaného článku nebo o něm samotném a o důvodech, proč mi informaci sděluje, nedostalo se mi odpovědi. Volaný účastník je prý dočasně nedostupný… Novinář má chránit své zdroje, pokud ovšem nejde o anonymy.
   Rozhodl jsem se nevytvářet si konspirační teorie a jít rovnou k věci – zeptat se přímo starostky Ivy Novákové, proč vlastně Lomnické listy, které v posledních letech chodily každý měsíc do našich schránek, v listopadu nevyšly. Po rozhovoru s ní mohu shrnout toto: ano, mezi starostkou a redakční radou došlo k neshodě. Ano, redakční rada odmítla vydat text starostky města respektive vydat ho až po úpravě. Proto se starostka rozhodla posunout vydání nového čísla do doby, než se věc vyjasní.
   Otázka, kterou mám v hlavě, a na kterou bych si rád pravdivě odpověděl, je stejná jako ta, 800px-censored_stamp.jpgkterá se v mnoha různých diskusích řeší momentálně v Lomnici. Panuje ve vedení města rozkol? Proč by neměl nejvyšší představitel města mít možnost vyjádřit se tak, jak chce? Proč by názor kohokoli měl být cenzurován z jiných než jazykových důvodů (když pominu vyřazení příspěvků, které jsou neslušné a urážející)?
     Je něco shnilého ve státě dánském? Začíná boj o příštího starostu už nyní? Nebyla současná starostka v minulé kampani lomnické ČSSD spíše osobou, která měla přitáhnout voliče (a která byla přijatelnější než jiné tváře) než tím, s kým její uskupení dlouhodobě počítá? Neměl a nemá někdo jiný chuť sednout si na její židli? Nemá někdo jiný chuť neustále tahat za provázky dění? Odpovědi si dosaďte sami, nejsem majitelem jediné pravdy. Jisté je, že starostování v Lomnici je pro některé lidi asi hodně lákavá věc, přestože situace města není nijak růžová.   


P.S.: Na těchto stránkách bylo za poslední roky zveřejněno mnoho názorů a kromě několika, které jsem vyhodnotil jako lidsky neslušné, jsem žádný neupravoval, protože to nepovažuji za správné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář