Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předvánoční setkání seniorů

23. 12. 2013

Lumír Šarman, 12. prosince 2013

V posledních týdnech roku se to jenom hemží akcemi, které mají za cíl někoho potěšit. pc120108.jpgMěstský úřad už řadu let pořádá předvánoční odpoledne pro lomnické seniory. To letošní se konalo ve čtvrtek 12. prosince od tří odpoledne ve školní jídelně v Lomničanu.
   Hlavní organizátorkou setkání pro starší spoluobčany byla Marcela Božovská z IKS, která odpoledne zahájila tím, že předala slovo místostarostovi Romanu Bílkovi. Ten přítomné převážně starší dámy pozdravil a popřál jim krásné Vánoce a hezký rok 2014. To samé udělaly svým způsobem děti z mateřské školy, pod dohledem své paní učitelky Jaroslavy Němcové. Zazpívaly a zarecitovaly řadu krátkých básniček a písní. Na tvářích babiček se objevily úsměvy i dojetí.
   Po předškolácích převzal štafetu soubor Javoráček s vánočním pásmem koled. Připomněl tak jak se dříve o nejkrásnějších svátcích zpívalo a povídalo.
   Padesátka lomnických seniorů po skončení dětských vystoupení dostala příležitost k vzájemnému klábosení. Aby se jim dobře povídalo, měly připraveno pohoštění. Potom je ještě čekalo vystoupení dvou hudebníků z kapely Ševětínka.