Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozitivní výsledky voleb

5. 11. 2013

Kateřina Orlová, 28. října 2013

Bez ohledu na to, že volby dopadají v očích každého voliče vždy tak, jak volil, lze z hlediska sonnenaufgang.jpgnaděje na vyřešení nestabilní společenské a politické situace výsledky těchto voleb hodnotit spíš negativně, jak také potvrzují nejčerstvější povolební průzkumy a jak také vyplývá z logiky věci, kdy „každý urval kus koláče“ a do sněmovny se dostali zastánci nejrůznějších politických názorů a směrů. Kdy pluralita přesáhla svůj pozitivní horizont a může se stát kontraproduktivní. Všeho dobrého pomálu, říká se.
   Ačkoli otázky, různá rizika a nepříznivé skutečnosti vyplývající z výsledků voleb převládají, vidím také několik pozitivních stránek. Návrat lidovců do parlamentu. Fakt, že ČSSD nedá s komunisty dohromady nadpoloviční většinu. Ztracený výsledek SPOZ. Udržení bývalých vládních stran v parlamentu, kupodivu slušný výsledek TOP 09.
   Snaha vidět věci pozitivně, která vyplývala z úvah, že by se mohla budoucí vládní koalice nebo aspoň většina krystalizovat ze spojení ČSSD – ANO – KDU-ČSL, se začala kalit v okamžiku, kdy tiše přerušené vnitřní rozpory uvnitř ČSSD opět vykřesaly v podobě podnětu na odstoupení jejího předsedy alias výtky, že volební výsledek strany musí vzít na svůj hrb. Na to se už nedá nadávat, tomu se člověk musí smát na celé kolo a ještě se přitom za břicho popadat. Jak občanka této země, která se těší, že po volbách se dá konečně zase všechno do pořádku, nikdo nebude nadávat, občané bídačení předchozí vládou budou spokojení, média budou spokojená, která se těší, že ČSSD po delší přestávce bude moci ukázat, co umí, jsem hluboce zklamaná, že první den po volbách opět převládají osobní a mocenské chutě. Občan by čekal, že této vítězné straně půjde o blaho státu, společnosti a občanů. Z nekonstruktivního a nikam nevedoucího hádání se mi to nezdá.
   Víme však, kde křesá zlovolné jiskry ten škodolibý šoteček.
   Pavel Bělobrádek měl svatou pravdu (jak by řekla moje babička), měl pravdu (jak by řekl řádně sekularizovaný současník), když na konci předvolební televizní debaty vyslovil poselství, že když se budou politici držet desatera, bude to dobré. Kutí piklí k tomu nepatří.
 

 

Miniaplikace

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář