Jdi na obsah Jdi na menu
 


PF 2013

13. 1. 2013

Lumír Šarman, 1. ledna 2013

Přijde mi, že jsme (my, už dávno ne náctiletí) ještě předevčírem přemýšleli, jaké výsady se nám dostalo tím, že máme šanci zažít přechod mezi dvěma tisíciletími a už vstupujeme do čtrnáctého (ne, nespletl jsem se… prvním rokem byl rok 2000) roku dvacátého prvního století.
   Přál bych si, abychom si letos zvolili dobrého třetího prezidenta samostatné České republiky.colours_of_happiness_3.jpg Přál bych si ještě víc, aby všichni, kteří chtějí a mohou, našli zajímavou a férově zaplacenou práci. O kus výše je mé další přání, totiž, abychom se jeden na druhého dívali nikoliv jako na soupeře (s jiným názorem, platem atd.), ale jako na souputníka, který je skoro stejný jako my sami a chovali se podle toho. To, jestli globálně poroste ekonomika nebo se oteplí klima, totiž ovlivníme jenom malinko – jako mravenec celkovou stavbu mraveniště a fungování lesa (to neznamená, že se na to máme vykašlat). Náladu v našem okolí máme ale ve svých rukou podstatně více. Nakonec bych si přál, aby nikoho (vím, že je to naivně idealistické) netrpěl většími zdravotními obtížemi.
   Věřím ve vzestupné spirály. Když chceme vnímat svět kolem nás tak, že i na zdánlivě negativních událostech nacházíme nějaké ty klady, cítíme se líp. Když se cítíme líp, plyne nám celý náš život také výrazně líp. Ostatní nevyčerpáváme svým negativismem, kritikou a nářky. My je nabíjíme!
Hodně zdraví a dobré energie Vám všem v roce 2013.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář