Jdi na obsah Jdi na menu
 


Páni radní …?

7. 10. 2013

Marie Břicháčková, 18. září 2013

V pondělní podvečer jsem po dlouhé době navštívila zasedání místního zastupitelstva. Po obyvatelích naší obce nebylo ani památky. Nedivím se. Asi už se na to nemohou dívat, natož to poslouchat.
  ff.jpg Přišla jsem později. Právě se řešilo uklízecí autíčko, které prý město vlastní. Nevím, já ho ještě v akci neviděla, okolo domu si musíme uklízet sami. Dozvěděli jsme se, že město ho sice vlastní, ale nemá prostředky na jeho zaplacení natož, aby dokoupilo jeho vybavení. A také už naskakuje penále za neuhrazenou částku. V zimě tudíž bude stát někde v teplíčku. Normálně usuzující člověk by milé autíčko vzal a vrátil, zbavil by se tak zbytečných dluhů a starostí. Jenže to se nelíbí panu Řepovi, hrdlí se, seč může jak je to pro město výhodná koupě. Já bych mu koupila nové koště a na zimu hrablo a poslala ho do ulic. Mohl by sebou vzít pár nezaměstnaných spoluobčanů, kteří by si rádi přivydělali na živobytí. A za 3 146 000  by to byl pěkný přivýdělek. Možná by vystačil na delší dobu, než bude životnost stroje. A navíc denně ušetřená tisícovka za penále by mohla být na svačinky.
   Po celé zastupitelstvo hrálo hlavní roli místní ČSSD, jelikož členové klubu LKNK, po reakci pana doktora Bílka na jejich dotaz odstoupili z jednání a sedli si mezi nás čumily. Promiňte, ale jinak se to vyjádřit nedá.  Z toho, co se odehrálo na pomyslném jevišti, nám totiž vypadávaly oči z důlků.
   Hlavní slovo měli pánové Řepa a Baštýř, z hlediště je mohutně podporoval přítel Pobříslo.zlost.jpg Pustili se do paní starostky takovým stylem, že mi jí bylo až líto. Chytali se každého slovíčka, kterým se jí snažili vždy vyvést z míry a znemožnit. Jenže pánové netuší, že znemožnili akorát sebe. Takhle se slušný člověk nechová, tak se nechovají ani zvířata. Myslím, že by oběma prospěl nějaký kurz efektivní komunikace a empatie k druhému. A možná i nějaká manuální práce, aby ze sebe dostali tu zlobu.
   Já být paní starostkou žádala bych od nich veřejnou omluvu. Nevím, kde se v poslední době bere v lidech tolik zloby. Možná je to závist či touha po moci, ale musíme si uvědomit, že jsou na světě mnohem důležitější problémy.
Naši páni radní by si měli uvědomit, že jsou tu pro nás,  a měli by  držet po hromadě, jinak to nedopadne dobře…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář