Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pane doktore, neblázněte

26. 1. 2013

Lumír Šarman, 24. ledna 2013

Rád sleduji názory lidí, kteří jsou inteligentní a často přijdou s jiným pohledem, než mám já. Domnívám se totiž, že spojením dvou rozdílných názorů může vzniknout názor ucelenější a pravdě více odpovídající. Mezi pisatele, kteří nejenom mě dodávají dostatek materiálu k přemýšlení, patří bezesporu i Roman Bílek. Jenže to, co napsal včera, je už mimo realitu.
   Ve svém článku „Budeme mít takového prezidenta…“ popisuje velmi dramaticky obrázek současné české společnosti, jak ji vnímá on. Rozdělené rodiny, přátelství, spolky, zmanipulovaná naivní mládež (Kde já jsem to jenom naposledy slyšel?), flagrantní porušování zákonů veřejnoprávními médii – to je jenom pár skutečností, které ve svém apokalyptickém článku uvádí. A za všechno může volba nového prezidenta.
  Pane doktore, neblázněte. Já vím, že spiklenecké teorie a hledání nepřítele kde se dá, byly, jsou a budou přitažlivé, ale se skutečností nemají příliš společného. Co takhle napsat něco pozitivnějšího? Například, že zítra už budeme mít nového prezidenta a pozítří začneme zapomínat na právě skončenou kampaň? Rodiny, spolky a přátelství nejsou rozdělené, to jenom názory na to, kdo by měl být prezidentem, se různí. A to je dobře. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář