Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ochutnávka pro budoucí prvňáky – Večerníčkova předškolička

19. 12. 2013

Lumír Šarman, 11. prosince 2013

vecernicek-1.jpgBudoucí prvňáci se v úterý desátého prosince vydali i se svými rodiči do základní školy, aby si prohlédli prostředí, do kterého se už za pár měsíců vydají, a ve kterém většina stráví devět let svého života. Z celkem třiceti dětí, které by měly v září 2014 nastoupit do první třídy, se jich Večerníčkovy předškoličky – tak se akce přivítání předškoláků už několik let jmenuje – zúčastnila jen asi polovina. Děti dostaly čepičky podle patrona večerních pohádek a potom plnily řadu úkolů. Ty zaměstnaly nejenom jejich mozek, ale i ruce a při závěrečných úkolech v improvizované tělocvičně (družině) i zbytek těla. Nakonec, když vecernicek-2.jpgbylo na kartičce každého budoucího žáka dostatek razítek, došlo i na vybírání odměny – pečeného a sladkého dárku vlastnoručně připraveného páťáky.
   Zatímco děti absolvovaly svůj program, dostali rodiče základní informace o tom, jak budoucího prvňáka správně na školu připravit. Kdo z rodičů to včera nestihl, může (měl by) do školy zajít jindy a dozvědět se vše potřebné. Další informace jsou k dispozici na: http://www.lomnicenl.net/zapis-do-1-tridy. Zápis se totiž docela rychle blíží – bude  3. února 2014.
   Když jsem tak stál ve třídě a díval se na budoucí školáky, skoro jsem jim záviděl. Sympatickou paní učitelku, třídu, kde budou mít interaktivní tabuli, tu dobu objevování, která je čeká…

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář