Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nerovnoprávnost

26. 8. 2013

Kateřina Orlová, 14. srpna 2013

474px-alcoholism.jpgPřece jen si nejsme rovni. Když už se schyluje na časy, kdy bychom si byli rovni, zase přijde nějaká podpásovka. Hlava našeho státu je zkrátka víceprávnější i na prosté biologické rovině než běžní lidé z masa a kostí (a z křehkých vnitřních orgánů). Od šéfa lékařského konzilia má potvrzeno, že jím konzumované množství alkoholu a tabáku, čili lahev a půl a tři panáčky a dvě krabičky vlastně není žádná mimořádná dávka. Pro ostatní jsou z vědeckého a lékařského hlediska zdravotně nezávadné jen ony okřídlené čtyři deci vína na muže, dvě deci na ženu, jedno pivo na… a tak dále.
   Ovšem viděno kritickým zrakem dá se říci, že šéf lékařského konzilia nejenže leze prezidentovi někam a líže mu něco, ale též se nechal rovnou popravit. Zatím mluvíme jen v metaforách, to však z hlediska důstojnosti člověka nic neubírá na tragičnosti situace.
I když je ta informace nepochybně vytržena z kontextu, i když možná ona výše jmenovaná množství nejsou žádná mimořádná dávka z hlediska toho, co vypije alkoholik, nebo se na to pan doktor díval z bůhvíjakého jiného úhlu, samo o sobě je to podpásovka jak stehno.
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář