Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní mistrovství ČR ve čtyřhře

17. 9. 2013

Lumír Šarman, 9. září 2013

Jak už jsem se na těchto stránkách přiznal, rád sleduji sporty, ve kterých má naše země 654px-hlavackova_us_open_2011.jpgzástupce jimž se daří. Uplynulé dva týdny měli milovníci tenisu jednoznačnou prioritu – turnaj z největších, takzvaný Grand Slam, US Open 2013.
   Jakkoliv se našim zástupcům nejdříve příliš nedařilo ve dvouhrách, postupně přibývala naděje, že si „spravíme chuť“ ve čtyřhrách. A ona naděje rostla, až přerostla do úspěšně zvládnutých semifinálových zápasů. Bylo jasné, že jak Andrea Hlaváčková, tak Lucie Hradecká a Radek Štepánek budou sahat po titulech.
   hradecka.jpgVíkend pak přinesl příjemné poznání, že naši hráči tenis hrát umí. Andrea Hlaváčková společně s Bělorusem Maxem Myrnym získala v nejdříve titul ve smíšené čtyřhře a oba si tak společně vydělali 150 tisíc dolarů. V neděli brzo398px-radek_stepanek_2009_us_open.jpg ráno si Andrea vyhrála další titul a společnou odměnu 460 tisíc USD se svoji tradiční partnerkou Lucií Hradeckou. V neděli večer nastoupil náš Radek Štěpánek s Indem Leandrem Paesem do finále mužské čtyřhry a suverénně vyhráli (a inkasovali také 460 tis. USD).
   Člověk si někdy klade otázku, kde brát pocit hrdosti na naši zem. Když nikde jinde, tak z podobných víkendů je to možné. A to nás příští týden čeká v Praze semifinále Davisova poháru a mistrovství světa v kanoistice. 

Obrázky shora: Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká a Radek Štepánek.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář