Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lomnické listy – sloupky pro starostku: jsem smutná a sama?

2. 8. 2013

Lumír Šarman, 18. července 2013

Dopřál jsem si pár dní letního klidu a všem čtenářům, kteří na těchto stránkách hledali nové 401px-lomnice_nad_luznici_-17-.jpgpříspěvky, se tímto omlouvám.
   Myslím, že každý normální občan by se měl zajímat o dění ve své obci. Jedním ze zdrojů informací řádného občana bývá radnicí vydávaný zpravodaj. V Lomnici vychází už od devadesátých let minulého století Lomnické listy (LL). Současná radnice je nechává doručovat do každého domu či bytu, což je jistě chvályhodné. Díky tomuto přístupu se tak každý může seznámit mimo jiné s pravidelnými úvahami naší paní starostky.
   Nevím, jak působí sloupky Ivy Novákové na Vás, ale já z nich mám trochu splín. Čekal jsem několik měsíců, abych zjistil, jestli jde o trend nebo o náhodu. Můj závěr zatím je – trend. V posledních několika číslech LL smutní naše nejvyšší představitelka nad úrovní chování některých občanů, politiky velké i té lomnické, nad nedostatkem peněz a dalšími věcmi.  Dalo by se tomu rozumět tak, jako že ženě u lomnického kormidla došel elán a odvaha kráčet vpřed, chuť být energickou a optimistickou vůdkyní, za kterou ji mnoho voličů jistě považovalo, když v roce 2010 házelo hlas s jejím jménem do volební urny.
   Nerozumím některým poznámkám paní starostky v posledním čísle LL. Například, když píše o čistícím voze, který možná bude město vracet a jí prý nezbývá než žhavit telefony a doufat, že vše dobře dopadne. Taky nechápu, jak je možné, že nejvyšší představitel obce komunikuje s redakční radou oficiálního měsíčníků stejné obce přímo na stránkách tohoto měsíčníku. Vzniká tak dojem, že Iva Nováková stojí tak trochu mimo mocenské proudy svého vlastního uskupení, které si ji marketingově velmi prozíravě postavilo do čela před posledními volbami. Jako by za nitky tahali jiní pánové, třeba s příjmením začínajícím na B.
   Uměle a nepatřičně na mě pak působí poslední přání paní starostky, cituji: „Krásné léto Vám přeje jedna z lomnických žen, Vaše spoluobčanka Ing. Iva Nováková – starostka města.“
    Starostka není a nemůže být jen jedna z žen. Je v jistém smyslu ženou první a má se tak i ve svých písemných a jiných vystoupeních chovat. Od někoho, kdo nás má vést neočekávám, že bude vzdychat nad rozlitým mlékem, nesouladem ve vlastních řadách a rozvráceným zastupitelstvem, ale že jasně pojmenuje problém, navrhne řešení a pak ho bude uplatňovat. Pokud na to nemá, bylo by férovější čestně to přiznat a odejít. 
 

 

Miniaplikace

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář