Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krásné Velikonoce

17. 4. 2013   prani.jpgVelikonoce především známe jako svátky jara. Začíná se zelenat tráva, kvetou v první květy a zvířatům se rodí mláďata. Letošní Velikonoce pro mě začaly ale úplně jinak než ty předešlé. Na Zelený čtvrtek ráno zpíval Karel Gott v rádiu známou písničku: „Sním o bílých Velikonocích…“ Nejspíš se stejně jako jí podíval z okna ven, raději odložil mikrofon a šel odmetat sníh z chodníku.
   Na Velkých pátek jsem se rozhodl, že se podívám do Říma na nového papeže. Chtěl jsem si stopnout nějaký ten zvon, ale některé zvony vůbec neletěly, protože byla na cestování velká zima a ty co letěly, raději zamířily na Velikonoční ostrovy. Tam prý svítí sluníčko. Takže jsem nového papeže viděl až v televizi při Velikonoční mši.
   Bílá sobota byla opravdu bílá. Upekli jsme doma  beránka s bílou polevou a ozdobili větvičky kočiček. Stromeček a dárky jsem nepovolil. Nejsou přece Vánoce ale Velikonoce. Tradičně obarvená vajíčka a kraslice ozdobily sváteční stůl, přestože  venku ještě ležel protivný sníh.
   Svátky jara se letos jaksi nepovedly, ale křesťanský svátek ukřižovaní a zmrtvýchvstání Ježíše Krista zůstává a je z církevního hlediska tím prvořadých, na co bychom měli při Velikonocích vzpomenout. Proto půjdu v neděli a v pondělí do kostela, abych se poklonil této významné oběti, kterou pro lidstvo Bůh učinil.
   Přeji všem čtenářům Alternativy požehnané Velikonoce plné radosti a spokojenosti.
   Jiří  K o s