Jdi na obsah Jdi na menu

Krásná Gabriela kralovala v dalekém ruském Chanty-Mansijsku

9. 4. 2013

Lumír Šarman, 17. března 2013

110px-flag_of_khanty-mansiysk.svg.pngMinulý víkend byl biatlon jedním z mála sportů, ze kterého mohl mít český fanoušek velikou 399px-20101217_gabriela_soukalova_1.jpgradost. Daleko od nás – nějakých tři tisíce kilometrů na východ – vrcholil letošní světový pohár v biatlonu (běh na lyžích kombinovaný se střelbou). Nádherného výsledku v tomto finále dosáhla třiadvacetiletá česká reprezentantka Gabriela Soukalová. Když naše závodnice vyhrála ve čtvrtek 14. března svůj letošní druhý závod světového poháru (sprint), byl to důvod k radosti. Když pak v sobotu přidala další zlato ve stíhacím závodě, nechtělo se tomu věřit. Takového výsledku zatím žádná česká biatlonistka nedosáhla. V neděli 17. března se jel úplně poslední letošní závod – 12,5 kilometru s masovým startem a Grabriela zásluhou výborného běhu a bezchybné, i když pomalé střelby, zaslouženě vyhrála. Sen, který si nikdo netroufl snít, se stal skutečností. Nejenom pro sportovkyni samu je to veliké povzbuzení do budoucích sezon. Pro každého z nás je to veliká inspirace – nevzdávat se, poctivě makat a být trpěliví. To je recept na úspěch.