Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kostlivec, který vypadl ze skříně a zákopová válka v Lomnici

4. 6. 2013

Lumír Šarman, 14. května 2013

Vyhráli přesvědčivě minulé volby a zachovali se podle hesla „vítěz bere vše“. Kdo? Lomnická skeleton_diagram.svg.jpgbuňka ČSSD. Zpočátku to vypadalo na složité nicméně suverénní vládnutí. Peníze po předchozích obyvatelích radnice, které vedl dlouho a jistě Karel Zvánovec, nezbyly žádné. Navíc tu bylo nějakých padesát milionů dluhů. Tým kolem Romana Bílka si kladl za cíl rozumné hospodaření. Vše vypadalo docela dobře až do chvíle, kdy z jedné ze skříní ve městě vypadl kostlivec za skoro pět milionů korun. O tom, co to pro současnou radnici přineslo, psala v posledních Lomnických listech starostka města.
   O skutečnosti, že si Lomnický klub nezávislých roky kupoval přízeň svých voličů megalomanským budováním nesmyslů, není pochyb. Posledním výkřikem byly byty v ulici Dr. Kuny – projekt sociálního inženýrství, který selhal a nepřináší to, co měl. Zateplení školy bylo naproti tomu rozumným nápadem – energie se zdražují a tento trend bude pokračovat. Škola je na vytápění poměrně náročná, takže šetření je (bylo) na místě. Bohužel však kdosi na Zvánovcově radnici pochybil (možná nikoliv náhodou), pokud jde o financování zateplení školy z dotačních peněz a teď musí město celou dotaci vrátit ber kde ber a navíc přihodit pokutu ve výši taktéž necelých pěti milionů. Tu se snad podaří s trochou štěstí alespoň snížit.
   V poslední lapálii s vracením dotace za školu je současná radnice opravdu nevině. Její situace je teď o dost těžší než si Iva Nováková a spol. představovali, když nastupovali k moci i zodpovědnosti. Bohužel se díky zákopové válce, kterou vede proti současné radnici LKNK, asi nedá očekávat, že by bývalé vedení města tomu současnému chlapsky podalo pomocnou ruku a pomohlo řešit svůj problém. Otevřených ran je příliš mnoho. Nedořešená situace Tatranu, létající trestní oznámení, osobní nevraživost. O Lomnici některým aktérům už dávno nejde. Jde o to porazit a znemožnit druhou stranu.
   LKNK je dnes uskupením, které pro člověka zvenku jakoby přešlo do ilegality. Jejich www stránky nenabízí totiž už více než rok žádné nové příspěvky. Je tedy otázkou, jestli má za současné situace „stará garda“ vůbec chuť ucházet se o vedení příští radnice, protože ta bude od příštího podzimu pokračovat v neradostném splácení dluhů na úkor investování. Nebo jde už opravdu jen o to škodit za každou cenu celé Lomnici? Doufám, že ne a budu rád, když si někde budu moci přečíst vyjádření LKNK k otázkám, které vyvstávají. Rád ho v plném znění zveřejním na těchto stránkách. Co vy na to Karle Zvánovče, Petře Krejníku a Jaroslavo Pumprová?

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář