Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koho volit?

13. 1. 2013

Jiří  K o s, 3. ledna 2013


Představitelé radnice mi zkazili dobrý pocit z posledního dne v roce 2012 tím, že mi nechali hodit do schránky volební lístky pro přímou volbu presidenta. Ale možná je lepší zkazit poslední den v roce, než ten balíček dostat na začátku toho nového. Říká se totiž, jak na nový rok, tak po celý.
   Proč jsem začal takhle zostra? Vždyť jsem se těšil, že si konečně zvolím svého presidenta. Asi jsem si představoval průběh volby úplně jinak a také jsem očekával úplně jiné kandidáty. Presidentská kampaň mi najednou připadá jako obyčejný souboj médií, které se snaží lidem předhazovat, co který kandidát dobrého či špatného udělal a doporučit toho, jenž vyhovuje současné vládní mafii.
  decisions.jpg Prošel jsem si všechny lístky a vezmu to svým selským rozumem. Roithová – to je možná dobrá volba. Je to vynikající lékařka a pracovitá politička. Vybojovala pro své voliče a pro jihočeský kraj mnoho dobrých věcí – podle mě je ale víc platná v parlamentu nebo mezi europoslanci.  Fischer - určitě ne, ale ne kvůli tomu, že byl v KSČ. Zdá se mi, že každou chvíli mluví něco jiného. Bobošíková určitě ne – tenhle typ dámy se na hrad naprosto nehodí. Fischerová – ano, asi by byla pro mě nejvíce přijatelná, ale víc se líbí, když dělá Adventní večery na ČT. Sobotka - možná ano, ale děsí mě jeho hodně pravicový pohled na svět. Jinak opět skvělý lékař a pracovitý senátor.  Zeman – asi ne, i když ty jeho skvělé bontony by alespoň naší napjatou politiku dokázaly uvolnit.  Franc – určitě ne, i když patří mezi ty osvícené, nedokážu si představit viset obrazy s jeho podobiznou ve školních třídách.  Dienstbier – zatím ne, protože je ještě mladý a v politice nenačerpal mnoho zkušeností.  Schwanzenberg – zcela jistě ne, protože rád poslouchám novoroční prezidentské projevy a u jeho bych zaručeně usnul, jako to dělá on často v poslanecké sněmovně.
   Takže stoprocentní ano jsem bohužel nenašel. Opravdu nevím, koho volit. Sympatický Švejnar se volby neúčastní a to je pro mě velké zklamání. Určitě si někoho vyberu a půjdu ho hodit do urny. Ale kdoví, jak všechno dopadne. Třeba se volba oddálí na základě stížnosti senátora Okamury, kterou nyní řeší Ústavní soud. Také není mým kandidátem, ale možná jeho odvolání některým voličům přijde vhod – potřebujeme totiž trochu více času na rozhodování a také nové a lepší kandidáty.     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář