Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem volil prezidenta

1. 2. 2013

Jiří Kos, 26. ledna 2013

Volba prezidenta je vážná věc – jde přece o prestiž našeho státu, ve kterém žijeme. Proto jsem se v sobotu ránu pořádně umyl, zastřihl si vousy a oblékl do svátečních kalhot. Do parlamentu chodím volit normálně v montérkách a ve vaťáku, ale na tenhle okamžik jsem v rámci mých možností vyfikl.
   Ve volební místnosti jsem pozdravil, zkontroloval komisi složenou převážně z půvabných dam, odevzdal občanku a vyfasoval dva lístky s panem Jedlým a Nejedlým. Teď ale vědět, který z nich je ten jedlý. První kolo volby u mě totiž dopadlo tak, že mezi dvěmi zbylými kandidáty jsem neměl žádného favorita a dalekosáhlé a někdy nudné besedy v médiích mě absolutně nepřesvědčily. Takže koho? Toho nebo toho? Rozpočítám to:
„Entetýky dva špalíky, Schwarzenberg vyletěl z elektriky, bez klobouku bos a natlouk si nos.“ Vyšel mi Zeman! No jó, ale Schwarzenberg je dlouhé jméno – to se při rozpočítávání dělí na několik dílků. A tak jsem začal znovu: „Ententýky, dva špalíky, Zeman vyletěl z elektriky, bez klobouku bos a natlouk si nos.“ A vyšel mi Schwarzenberg.
   Tak - je to 1 : 1! Co teď? A tak jsem za plentou ty dva lístky různě přehazoval a obálka ležící opodál zavzdychala, že nejspíš zůstane na ocet. Vyhlédl jsem skrz zábranu a zjistil, že se u komise hromadí lidé, mající touhu volit. Uvědomil jsem si, že o volbu prezidenta je opravdu velký zájem. Vždyť je to poprvé, co si lid volí přímo svého člověka, který ho bude reprezentovat. Tak to nesmím zdržovat.
   Položil jsem oba volební lístky tiskem na desku stolku a začal je míchat jako ten podvodník kuličku při hře na skořápky. Pak jsem jeden se zavřenýma očima zmuchlal, hodil do koše a druhý strčil do obálky. A je to! Teď jenom Bůh ví, koho jsem volil. Obálku jsem hodil do urny a odpochodoval z místnosti.
Na chodníku mě potkal kamarád a ptal se mě:
Ahoj – tak co, koho jsi volil?“
„Volil jsem – to jo, ale opravdu na mou duši na psí uši, nevím koho.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář