Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak hodnotím rok 2013 – Kateřina Orlová

29. 12. 2013

orlova.jpgMé dojmy v rovině svět v roce 2013: přes všechny globální neduhy a vyhrocující se rozdíly mezi chudými a bohatými a přes stálou existenci autoritářských režimů a válek mám přece jenom pocit, že se vědomí člověka o malý kousek zase posunulo, že lidstvo přes všechny své omyly a chyby usiluje o dobré hodnoty. Symboly této tendence: zvolení papeže Františka a to, že americký prezident podal ruku představiteli Kuby.
   Na úrovni naší vlasti: vývoj společenského a politického života v tomto roce bych na klasické školní pětistupňové hodnotící škále oznámkovala pětkou. Velmi negativně mě zasáhlo poznání, že žijeme ve stále stejném morálním, duchovním a kulturním marasmu jako v době socialismu. Myslím, že symbolickým a velmi výstižným vyjádřením je věta z úst českého člověka po prezidentských volbách: „Tak jsme to těm inteligentům natřeli.“ Ano, natřeli.
   V Lomnici vidím na vlídné straně vzkvétající spolkový život, především velmi živé Klubíčko, a stále stejně dobře fungující součásti života na malém městě: školu, lékaře a další zdravotní a sociální služby, drobné podnikatele, zavedené obchody, kulturní zázemí, slušnou veřejnou dopravu, spolehlivé technické služby a odpadové hospodářství. Na nevlídné straně vidím posun v hádkách na schůzích zastupitelstva města: přestala se hádat koalice s opozicí a místo toho se hádá koalice uvnitř.
   V osobní a pracovní rovině hodnotím právě končící rok kladně. Děkuju za to, že můžu tohle říct.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář