Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hromádky aneb krůček po krůčku za lepším vzhledem města

28. 11. 2013

Lumír Šarman, 14. listopadu 2013


Když z Lomnice před dvěma lety odcházel Lomnice servis a vznikaly Služby města, bylo kolem toho mnoho dohadů a nejasností. A mnoho emocí. Nebylo jasné, jestli jde o krok správným směrem. Pokud jde o finanční výhodnost zřízení nové příspěvkové organizace města, necítím se být kompetentní k tomu, abych ji posuzoval, protože nemám podrobné informace.
   Jako občan, který se snaží třídit odpad, se docela pravidelně vypravím do sběrného dvora a rád píšu, že vstřícnost zaměstnanců se za poslední rok dva výrazně zlepšila. Občan není buzerován, že neumí třídit, ale jedná se s ním jako s někým, kdo dělá, i když možná nepřesně, správnou věc. Navíc přibyly i barevné kontejnery, takže do sběrného dvora člověk zajíždí spíše s objemnějším odpadem.
   Tento týden jsem si všiml, že pracovníci Služeb města pracují v Nádražní ulici, která je díky své délce, ukázkou toho, jak se Lomnice o sebe stará nebo nestará. Je ukázkou, jak moc jsme nebo nejsme městem anebo spíše vesnicí. Roky jsem kritizoval, že se lidé zodpovědní za pořádek v Lomnici nestarají o tak viditelnou věc, jako je tráva rostoucí kolem obrubníků silnice. Pro mě je tráva rostoucí v trsech mezi silnicí, živým plotem a chodníkem znakem buranství a zanedbanosti, kterou lze snad tolerovat někde na vesnici, ale nikoliv ve městě. Potěšilo mě a věřím, že nejsem sám, že se konečně (!!) Služby města pustily do čištění okrajů jedné ze dvou nejdelších ulic ve městě. Věřím, že to není ulice poslední. Věřím, že se Miroslav Řepa a jeho parta budou dál snažit dělat svou práci co nejlépe. Zatím se jim to daří.
   Těším se, co nového zastupitelé společně se Službami města vymyslí na rok 2014. Třeba se dočkáme individuálního vyvážení popelnic v intervalech podporujících ty odpovědnější občany, kteří více třídí. Možná budou vyspraveny povrchy některých ulic.

   V situaci, kdy zadlužení města nijak výrazně neklesá a naopak existují hrozby, že poroste, je každodenní starost o prostředí, které všichni vnímáme kolem sebe, možná jediný výrazný důkaz o dobré práci radnice.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář